Praktyki studenckie

Praktyki studenckie stanowią integralną część planów studiów i procesu kształcenia studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i podlegają obowiązkowemu zaliczeniu. W ich trakcie studenci mają możliwość wykorzystania uzyskanej wiedzy w ramach rzeczywistej działalności firm i instytucji. Zdobywają w ten sposób doświadczenie zawodowe.

Procedury odbywania praktyk są sformalizowane i zgodne z wymogami stawianymi uczelniom wyższym. Opiekę nad całym procesem odbywania praktyk sprawuje Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich. Jako opiekun praktyki i przedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu jest przełożonym studentów odbywających praktykę, odpowiada za realizację praktyki zgodnie z jej celem i programem oraz jest upoważniony do rozstrzygania wspólnie z przedstawicielem zakładu pracy spraw związanych z przebiegiem praktyki.

Praktyki na kierunku Zarządzanie studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, licencjat (6 sem.)

Praktyki na kierunku Zarządzanie studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, inżynier (7 sem.)

Praktyki na kierunku Zarządzanie studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne

Praktyki na kierunku Pedagogika studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, licencjat (6 sem.)

Praktyki na studiach podyplomowych

INFORMACJA DLA STUDENTÓW DOPIERO WYBIERAJĄCYCH SIĘ NA PRAKTYKĘ:

Osoby starające się o zgodę pisemną Pełnomocnika ds. Praktyk Studenckich na formularzu zgłoszeniowym praktykiporozumieniu oraz wniosku dla osób pracujących, których praca odpowiada programowi praktyki  proszone są o składanie odpowiednich dokumentów (KONIECZNIE W JEDNEJ FOLIOWEJ KOSZULCE) w Dziekanacie Wydziału Zamiejscowego, skąd dokumenty przekazywane są bezpośrdnio Pełnomocnikowi Rektora ds. Praktyk Studenckich.

INFORMACJA DLA STUDENTÓW, KTÓRZY ZREALIZOWALI PRAKTYKĘ I CHCĄ UZYSKAĆ JEJ ZALICZENIE:

W celu uzyskania zaliczenia z praktyki należy komplet dokumentów z praktyki (KONIECZNIE W JEDNEJ FOLIOWEJ KOSZULCE)  złożyć w Dziekanacie Wydziału Zamiejscowego. Dokumenty przekazywane są bezpośrednio Pełnomocnikowi Rektora ds. Praktyk Studenckich.

INFORMACJE DLA STUDENTÓW KIERUNKU ZARZĄDZANIE:

Dokumenty potwierdzające odbycie praktyki oraz wnioski o zaliczenie praktyki w ramach zatrudnienia/prowadzenia działalności gospodarczej/innej formy działalności będą przyjmowane zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej:

1.10.2018 r.-15.01.2019 r.

przyjmowanie wniosków o zaliczenie praktyki w ramach zatrudnienia/

prowadzenia działalności gospodarczej/innej formy działalności
(zał. 6 Programu Praktyk) wraz z kompletem załączników

1.10.2018 r.-1.01.2019 r.

przyjmowanie Formularzy zgłoszeniowych praktyki (zał. 1 Programu Praktyki) oraz Porozumień (zał. 2 Programu Praktyki)

UWAGA: podpisane przez Pełnomocnika Rektora ds. Praktyk Studenckich dokumenty zostają zwrócone studentowi, który składa komplet załączników po odbytej praktyce (zał. 1-5 Programu Praktyk).

Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym w okresie 12.07.2018 r.-4.09.2018 r.

1.10.2018 r. – 30.01.2019 r.

przyjmowanie kompletnej dokumentacji potwierdzająca odbycie praktyki
(zał. 1-5 Programu Praktyki)

UWAGA: przed odbyciem praktyki należy złożyć zał. 1 Programu Praktyki celem uzyskania zgody Pełnomocnika Rektora ds. Praktyk Studenckich na jej odbycie

oraz zał. 2 Programu Praktyki.

01.02.2019 r.- 28.02.2019r.

Przerwa semestralna

1.03.2019 r.- 7.03.2019 r.

POPRAWKA: dodatkowy termin na złożenie dokumentów dotyczących praktyk studenckich dla studentów, którzy nie dopełnili formalności w trakcie trwania semestru zimowego r. ak. 2018/2019

UWAGA: W przypadku wystąpienia studenta z wniosekim o zaliczenie praktyki na podstawie zatrudnienia (a)/prowadzenia działalności gospodarczej (b)/podejmowania innych form działalności (c-d), konieczne jest załączenie do wniosku następujących dokumentów:

a) potwierdzajacych okres zatrudnienia (np. umowa o pracę/zlecenie/o dzieło lub zaświadczenie od pracodawcy oraz wykaz/zakres obowiązków),

b) potwierdzajacych okres prowadzenia działalności gospodarczej (np. wydruk z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej),

c) potwierdzających okres odbywania stażu oraz zakres realizowanych zadań przez stażystę,

d) potwierdzających okres podejmowania innych form działalności wraz z wykazem/zakresem obowiązków.

Dokumenty składane w formie kserokopii wymagają uprzedniego ich potwierdzenia za zgodność z oryginałem w zakładzie pracy/instytucji, w której odbywana była praktyka. Dokumentacja nie spełniająca wymogów formalnych nie będzie honorowana.

Kontakt:

dr Ewa Siudyka

esiudyka@wsb.edu.pl

Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich na kierunku Zarządzanie

dr Tomasz Grad

tgrad@wsb.edu.pl

Pełnomocnik Rektora ds. praktyk słuchaczy studiów podyplomowych

Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu