Ogrodzieniec

Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu będą odbywały się we czwartki, w Sala Narad, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu, ul. Plac Wolności 42.

W każdym roku akademickim odbywa się 10 interaktywnych wykładów. Zajęcia realizowane w godz. 16.30 – 18.00.

Harmonogram zajęć może w trakcie roku akademickiego ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzania aktualności planu zajęć.

10.10.2019 r.
"Historia Brudu"
- Wiktor Niedzicki

24.10.2019 r.
"Stanisław Moniuszko w polskiej przestrzeni społeczno-kulturowej – wieszczowi narodowemu w 200. rocznicę urodzin"
- dr hab. Mirosław Kisiel

28.11.2019 r.
"Fotografie, które zmieniły świat. Od Talbota i Daugerra do współczesności."

– mgr Paweł Dusza

12.12.2019 r.
"Medycyna XXI w."
- mgr Marcin Zemła

9.01.2020 r.

"Edukacja prawno- finansowa dla osób starszych- BEZPIECZNY SENIOR"
- Kancelaria Prawno- Finansowa Lex Investments

6.02.2020 r.

"Darowizny, a umowy o dożywocie"
- not. Marcin Truszkowski

23.03.2020 r.
"Wyspa Thassos- szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji."

– dr Sebastian Bielak

2.04.2020 r.

"Od telefonu komórkowego do lotu na Marsa. Innowacje dla seniorów"
- Dominik Penar

7.05.2020 r.
"Pozytywizm w literaturze i kulturze polskiej"
 prof. Dariusz Rott

28.06.2020 r.
Zakończenie roku akademickiego 2019/2020. Koncert fortepianowy.
 – Łukasz Szubski- Piano Solo

Artykuły

5 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uroczyste zakończenie Roku Akademickiego - 8 czerwca 2017 r.

" Cieszę się, że pod skrzydłami UTW macie Państwo możliwość realizować swoje pasje, zainteresowania, poszerzać wiedzę, a przede wszystkim spotykać się. Bo razem można więcej, ciekawiej i przyjemniej"  – mówiła Maria Milejska, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. W podziękowaniu za zaangażowanie, przekazała kwiaty na ręce Doroty Cygan, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu oraz Beaty Stypy – Rus, koordynatora działań UTW w Ogrodzieńcu, a dla słuchaczy UTW okolicznościowy tort.

czytaj więcej o Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu