Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Rekrutacja trwa!

Szanowni Państwo, rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze inauguracje w Uniwersytetach Dziecięcych WSB zaplanowano już we wrześniu 2017 r. Rekrutacja uczestnikow zajęć dobiega końca, ale na dzieci ciekawe świata czekają jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zachęcamy do kontaktu z koordynatorami Unwiersytetów Dziecięcych WSB: tel. 32 295 93 15.

Formularze rejestracyjne znajdą Państwo również w naszym serwisie internetowym (proszę z menu po lewej stronie wybrać preferowaną gminę, a następnie wybrać zakładkę "Rejetracja i opłaty"). Zapraszamy!

Sprawdź harmonogram wykładów w swoim mieście

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wykładów w Uniwersytetach Dziecięcych WSB. Jak zawsze dla naszych studentów przygotowaliśmy zestaw zupełnie nowych, atrakcyjnych i różnorodnych tematów. Nie zabraknie ekscytujących wykładów z fizyki i chemii oraz lubianych przez dzieci zajęć z przyrody czy anatomii. Zajęcia poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i pasjonaci wiedzy. Zapraszamy do wspólnej naukowej przygody! 

Harmonogramy zajęć w danej gminie znajdą Państwo w menu po lewej stronie.

Uniwersytety Dziecięce nominowane do nagrody Słoneczniki 2017

1

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Uniwersytety Dziecięce WSB zostały nominowane do nagrody Słoneczniki 2017. Celem plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych inicjatyw wspierających rozwój dzieci w woj. śląskim. Ponieważ zwycięzcy plebiscytu Słoneczniki 2017 zostaną wyłonieni w drodze głosowania, zachęcamy Państwa do oddania na nas swojego głosu. 

Głosowanie jest bezpłatne. Ankieta dostępna jest pod adresem 

Prosimy o Państwa głosy!
 

czytaj więcej o Uniwersytety Dziecięce nominowane do nagrody Słoneczniki 2017

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w  Uniwersytetach Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w nowym roku akademickim. Rejestracji miejsca można dokonać wypełniając internetowy formularz.
Rok 2017/2018 w UD to kolejna dawka odkrywczych wykładów (zupełnie nowe tematy!)pasjonujących warsztatów, ciekawych spotkań i konkusów.

Serdecznie zapraszamy dotychczasowych studentów do kontynuowania nauki, a nowych - do odkrywania świata razem z nami.

Jeśli masz od 6 do 12 lat, możesz zostać studentem Uniwersytetu Dziecięcego WSB! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz bonifikatami, które dla Państwa przygotowaliśmy!

czytaj więcej o Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

„Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Już 24 czerwca 2017 roku z Dworca Głównego w Katowicach odjedzie „Pociąg do Nauki”. Celem podróży jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie jest nagrodą dla 60 najaktywniejszych Uczestników projektu "Galaktyka Talentów- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej", realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

czytaj więcej o „Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Krzyżówka konkursowa

Już 24 czerwca z Dworca Głównego PKP w Katowicach wyruszy "Pociąg do Nauki". Celem podróży będzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W celu wzięcia udziału w wycieczce należy wypełnić poniższą krzyżówkę, a hasło podać w formularzu zgłoszeniowym. Pamiętajcie! Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia!

czytaj więcej o Krzyżówka konkursowa

Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

120 dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami z wielu miast województwa śląskiego wzięło udział w projekcie "Niewidzialne środowisko - Ekologia w Nauce. Międzypokoleniowy program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej". W ramach projektu zorganizowano warsztaty ekologiczne, w ramach których młodzi ekolodzy poznali najważniejsze ekosystemy, takie jak lasy, łąki i pola oraz parki i ich mieszkańców. Dzieci samodzielnie przećwiczyły segregację śmieci podczas terenowych zajęć, a także obserwowały zwierzęta żyjące w mieście, własnoręcznie wykonały karmniki i kule z ziarnem dla ptaków mieszkających w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

12 kwietnia w godzinach 16.45- 18.15 i 18.30- 20.00 w siedzibie Wyższej Szkoły  Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Fizyczno- techniczne jaja" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą jajka, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. 

czytaj więcej o Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka w Wolbromiu

4 kwietnia w godz. 17.00 - 18.30 w Gimnazjum nr 4  w Wolbromiu odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Naukowe laboratorium balonowe" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą balony, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. Jesteście ciekawi jakich? Zapraszamy na zajęcia.

czytaj więcej o Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka w Wolbromiu 

Nasi partnerzy