Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zostały nagrodzone w plebiscycie Słoneczniki 2017 na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat w województwie śląskim.

Projekty Uniwersytety Dziecięce WSB oraz Galaktyka Talentów WSB dostały aż 5 wyróżnień w 3 kategoriach: język, logika oraz przyroda.

czytaj więcej o Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Rekrutacja trwa!

Szanowni Państwo, rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze inauguracje w Uniwersytetach Dziecięcych WSB zaplanowano już we wrześniu 2017 r. Rekrutacja uczestnikow zajęć dobiega końca, ale na dzieci ciekawe świata czekają jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zachęcamy do kontaktu z koordynatorami Unwiersytetów Dziecięcych WSB: tel. 32 295 93 15.

Formularze rejestracyjne znajdą Państwo również w naszym serwisie internetowym (proszę z menu po lewej stronie wybrać preferowaną gminę, a następnie wybrać zakładkę "Rejetracja i opłaty"). Zapraszamy!

Sprawdź harmonogram wykładów w swoim mieście

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wykładów w Uniwersytetach Dziecięcych WSB. Jak zawsze dla naszych studentów przygotowaliśmy zestaw zupełnie nowych, atrakcyjnych i różnorodnych tematów. Nie zabraknie ekscytujących wykładów z fizyki i chemii oraz lubianych przez dzieci zajęć z przyrody czy anatomii. Zajęcia poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i pasjonaci wiedzy. Zapraszamy do wspólnej naukowej przygody! 

Harmonogramy zajęć w danej gminie znajdą Państwo w menu po lewej stronie.

Uniwersytety Dziecięce nominowane do nagrody Słoneczniki 2017

1

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Uniwersytety Dziecięce WSB zostały nominowane do nagrody Słoneczniki 2017. Celem plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych inicjatyw wspierających rozwój dzieci w woj. śląskim. Ponieważ zwycięzcy plebiscytu Słoneczniki 2017 zostaną wyłonieni w drodze głosowania, zachęcamy Państwa do oddania na nas swojego głosu. 

Głosowanie jest bezpłatne. Ankieta dostępna jest pod adresem 

Prosimy o Państwa głosy!
 

czytaj więcej o Uniwersytety Dziecięce nominowane do nagrody Słoneczniki 2017

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w  Uniwersytetach Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w nowym roku akademickim. Rejestracji miejsca można dokonać wypełniając internetowy formularz.
Rok 2017/2018 w UD to kolejna dawka odkrywczych wykładów (zupełnie nowe tematy!)pasjonujących warsztatów, ciekawych spotkań i konkusów.

Serdecznie zapraszamy dotychczasowych studentów do kontynuowania nauki, a nowych - do odkrywania świata razem z nami.

Jeśli masz od 6 do 12 lat, możesz zostać studentem Uniwersytetu Dziecięcego WSB! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz bonifikatami, które dla Państwa przygotowaliśmy!

czytaj więcej o Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

„Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Już 24 czerwca 2017 roku z Dworca Głównego w Katowicach odjedzie „Pociąg do Nauki”. Celem podróży jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie jest nagrodą dla 60 najaktywniejszych Uczestników projektu "Galaktyka Talentów- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej", realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

czytaj więcej o „Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Krzyżówka konkursowa

Już 24 czerwca z Dworca Głównego PKP w Katowicach wyruszy "Pociąg do Nauki". Celem podróży będzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W celu wzięcia udziału w wycieczce należy wypełnić poniższą krzyżówkę, a hasło podać w formularzu zgłoszeniowym. Pamiętajcie! Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia!

czytaj więcej o Krzyżówka konkursowa

Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

120 dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami z wielu miast województwa śląskiego wzięło udział w projekcie "Niewidzialne środowisko - Ekologia w Nauce. Międzypokoleniowy program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej". W ramach projektu zorganizowano warsztaty ekologiczne, w ramach których młodzi ekolodzy poznali najważniejsze ekosystemy, takie jak lasy, łąki i pola oraz parki i ich mieszkańców. Dzieci samodzielnie przećwiczyły segregację śmieci podczas terenowych zajęć, a także obserwowały zwierzęta żyjące w mieście, własnoręcznie wykonały karmniki i kule z ziarnem dla ptaków mieszkających w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

12 kwietnia w godzinach 16.45- 18.15 i 18.30- 20.00 w siedzibie Wyższej Szkoły  Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Fizyczno- techniczne jaja" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą jajka, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. 

czytaj więcej o Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem! 

Nasi partnerzy