Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

120 dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami z wielu miast województwa śląskiego wzięło udział w projekcie "Niewidzialne środowisko - Ekologia w Nauce. Międzypokoleniowy program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej". W ramach projektu zorganizowano warsztaty ekologiczne, w ramach których młodzi ekolodzy poznali najważniejsze ekosystemy, takie jak lasy, łąki i pola oraz parki i ich mieszkańców. Dzieci samodzielnie przećwiczyły segregację śmieci podczas terenowych zajęć, a także obserwowały zwierzęta żyjące w mieście, własnoręcznie wykonały karmniki i kule z ziarnem dla ptaków mieszkających w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

Konkurs plastyczny „Bliżej Ziemi – bliżej środowiska – Dzień Ziemi 2017”dla dzieci uczestniczących w warsztatach ekologicznych!

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI „BLIŻEJ ZIEMI – BLIŻEJ ŚRODOWISKA – DZIEŃ ZIEMI 2017”


Zapraszamy uczestników warsztatów ekologicznych do udziału w Konkursie plastycznym z nagrodami dla wszystkich uczestników!

 

PRACE PLASTYCZE POWINNY DOTYCZYĆ TEMATYKI EKOLOGII W NAJBLIŻSZYM OTOCZENIU, KWESTII SEGREGACJI ŚMIECI, RECYCLINGU, WYKORZYSTANIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, A TAKŻE OCHRONY PRZYRODY, W SZCZEGÓLNOŚCI FAUNY I FLORY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO ORAZ OCHRONY PLANETY ZIEMI.

 

PRACE KONKURSOWE MOŻNA SKŁADAĆ W TERMINIE OD 11.02.2017 DO 14.04.2017 r. w wersji papierowej lub elektronicznej zgodnie z regulaminem.

 

ROZDANIE NAGRÓD POŁĄCZONE Z WYKŁADEM NAUKOWYM DLA DZIECI PT. „LODOWCE – CUDA NATURY ZAGROŻONE WYGINIĘCIEM” ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 22.04.2017 R. O GODZINIE 11:00 W AULI WSB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ. OBECNOŚĆ UCZESTNIKÓW KONKURSU OBOWIĄZKOWA!

  

 

 

 

czytaj więcej o Konkurs plastyczny „Bliżej Ziemi – bliżej środowiska – Dzień Ziemi 2017”dla dzieci uczestniczących w warsztatach ekologicznych!

Zapraszamy na bezpłatne seminarium metodyczne dla nauczycieli pt. „Nowoczesne techniki i metody edukacji ekologicznej” w dniu 21.04.2017 r.

IMG_2833.JPG

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium metodycznym dla nauczycieli pt. „Nowoczesne techniki i metody edukacji ekologicznej”, które odbędzie się w dniu 21.04.2017 r. w godzinach 17:00-19:00 w WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Seminarium ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problematykę nauczania codziennych zachowań ekologicznych i metod ochrony środowiska z wykorzystaniem najnowszych metod i technik edukacyjnych. Celem jest także zapoznanie nauczycieli z najciekawszymi przykładami wykorzystania  nowoczesnych technik i metod edukacji do edukacji ekologicznej oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska u dzieci przedszkolnych i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej.


czytaj więcej o Zapraszamy na bezpłatne seminarium metodyczne dla nauczycieli pt. „Nowoczesne techniki i metody edukacji ekologicznej” w dniu 21.04.2017 r.

Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

12 kwietnia w godzinach 16.45- 18.15 i 18.30- 20.00 w siedzibie Wyższej Szkoły  Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Fizyczno- techniczne jaja" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą jajka, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. 

czytaj więcej o Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka w Wolbromiu

4 kwietnia w godz. 17.00 - 18.30 w Gimnazjum nr 4  w Wolbromiu odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Naukowe laboratorium balonowe" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą balony, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. Jesteście ciekawi jakich? Zapraszamy na zajęcia.

czytaj więcej o Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka w Wolbromiu

Wykład specjalny podczas XIII Festiwalu Nauki

Sedecznie zapraszamy wszystkich młodych miłośników nauki wraz z rodzicami na niezwykły wykład organizowany w ramach XIII Festiwalu Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowany przez prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzeja Katunina: "O zorzy polarnej, szalonych mostach i niezwykłych zdolnościach nietoperzy". Wykład odbędzie się w sobotę 25 marca w godz. 9.00 - 10.00 w sali 330. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc. 

czytaj więcej o Wykład specjalny podczas XIII Festiwalu Nauki

Zbigniew Zamachowski gościem WSB

W najbliższą niedzielę, tj. 5.03.2017 roku o godzinie 14.00 w Bibliotece Akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się spotkanie z niezwykłą osobą. Naszym gościem będzie Pan Zbigniew Zamachowski

czytaj więcej o Zbigniew Zamachowski gościem WSB

Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka

13 marca w godz. 16.30 - 18.00 w siedzibie wodociągów siemianowickich Aqua Sprint odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Naukowe laboratorium balonowe" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą balony, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. Jesteście ciekawi jakich? Zapraszamy na zajęcia.

czytaj więcej o Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka

Konkurs - wygraj warsztaty LEGO z Bricks4Kidz

Wspólnie z Bricks4Kidz Zagłębie mamy przyjemność zaprosić studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB do udziału w zabawie, w której do zdobycia mamy aż 170 (tak, sto siedemdziesiąt!)  bezpłatnych wejściówek na warsztaty z klockami LEGO. Bricks4Kidz to sprawdzony amerykański pomysł i metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci, podczas których dzieci uczą się, budują i bawią… oczywiście za pomocą uwielbianych klocków LEGO. Bezpłatne zajęcia odbędą się w Dąbrowie Górniczej, Wolbromiu oraz Świętochłowicach. 

czytaj więcej o Konkurs - wygraj warsztaty LEGO z Bricks4Kidz 

Nasi partnerzy