Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

"Cuda Świata- maestria Egipcjan"- bezpłatne warsztaty

We wtorek, 17 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 zapraszamy studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB na warsztaty " Cuda świata – maestria Egipcjan", które przygotowali pracownicy Galerii Muzealnej Leszka Dutki w Zawierciu. Zajęcia są bezpłatne.

czytaj więcej o "Cuda Świata- maestria Egipcjan"- bezpłatne warsztaty

Bezpłatne warsztaty ekologiczne dla dzieci! Ekologia w moim domu i ekologia w przyrodzie - Projekt edukacji ekologicznej!

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB oraz wszystkich młodych mieszkańców województwa śląskiego zapraszamy wraz z dorosłymi opiekunami na bezpłatne warsztaty z ekologii i ochrony środowiska w ramach projektu pt. „Niewidzialne środowisko – Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zajęcia przewidziano dla 8 grup liczących po 15 dzieci i 15 rodziców. 


czytaj więcej o Bezpłatne warsztaty ekologiczne dla dzieci! Ekologia w moim domu i ekologia w przyrodzie - Projekt edukacji ekologicznej!

Elegancja Francja - zapraszamy warsztaty językowo-kulturoznawcze

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na kulturoznawcze zajęcia pt. "Elegancja Francja". Podczas warsztatów Studenci odbędą wirtualną podróż do Francji – ojczyzny Napoleona Bonaparte, Coco Chanel, Muszkieterów i wybitnych szefów kuchni. Odwiedzimy m.in. Paryż i przekonamy się, jak wysoka jest wieża Eiffla oraz właściwie dlaczego ją zbudowano; sprawdzimy, jakie skarby skrywa Luvre oraz jak przeprawić się Kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii. Nauczymy się podstawowych słów w języku francuskim i spróbujemy francuskich kuchennych specjałów.
Zajęcia odbędą się w Sławkowie, Psarach i Siemianowicach Śląskich

czytaj więcej o Elegancja Francja - zapraszamy warsztaty językowo-kulturoznawcze

Fabryka kosmetyków - warsztaty dla młodych dam

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na warsztaty kosmetologiczne „Fabryka kosmetyków”. Zajęcia poprowadzi popularyzatorka nauki - pani Sonia Myczkowska. Dzieci podczas zajęć nie tylko poszerzą swoją wiedzę z zakresu chemii i kosmetologii, ale także wykonają własne kosmetyki i dowiedzą się co nieco na temat zabiegów pielęgnacyjnych. Zajęcia odbędą się w Dąbrowie Górniczej, Ogrodzieńcu, Łazach i Mierzęcicach. Warsztaty przygotowano głównie z myślą o dziewczętach. 

 

 

czytaj więcej o Fabryka kosmetyków - warsztaty dla młodych dam

LEGO WeDo – zajęcia dla młodych architektów

Najmłodszych studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na cykl warsztatów z legorobotyki LEGO WeDo, które odbędą się w Sosnowcu.

Zajęcia skierowane są do dzieci wieku 6-8 lat. Podczas zajęć dzieci pracują ze specjalnymi zestawami klocków i tabletami, budując coraz to bardziej skomplikowane maszyny i urządzenia. Zajęcia zaplanowano na czwartki 2, 9, 16 i 23 lutego (cykl 4 dwugodzinnych spotkań).  

czytaj więcej o LEGO WeDo – zajęcia dla młodych architektów

Warsztaty detektywistyczne

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na warsztaty „Akademia detektywa”. Dzieci podczas zajęć będą miały niepowtarzalną okazję wyprawy w świat zagadek i łamigłówek! Wśród emocjonującej zabawy nauczą się detektywistycznych trików, łamania szyfrów, odczytywania odcisków palców, czy wykrywania trucizn.  Zajęcia odbędą się w Dąbrowie Górniczej i Bobrownikach.

 

czytaj więcej o Warsztaty detektywistyczne

Spełniamy "Marzenia o lataniu"! Zapraszamy na cykl warsztatów

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na cykl warsztatów pt. "Marzenia o lataniu", które odbędą się w lutym 2017 roku.

Zajęcia skierowane są do dzieci z minimum trzeciej klasy szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci przybliżą sobie podstawi wiedzy z zakresu m.in. fizyki i aerodynamki dotyczącą samolotów i innych maszyn latających. Podczas zajęć studenci wiedzę teoretyczną będą sprawdzać na budowanych przez siebie modelach samolotów. 

czytaj więcej o Spełniamy "Marzenia o lataniu"! Zapraszamy na cykl warsztatów

Zdrowo jem, zdrowo rosnę - eksperymentujemy z jedzeniem

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na warsztaty z chemii i dietetyki „Zdrowo jem, zdrowo rosnę”. Dzieci podczas zajęć nie tylko poszerzą swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, ale poeksperymentują z jedzeniem i artykułami dostępnymi w domowej kuchni.

Zajęcia odbędą się w Dąbrowie Górniczej, Ożarowicach, Sławkowie, Świętochłowicach i Zawierciu.

 

 

czytaj więcej o Zdrowo jem, zdrowo rosnę - eksperymentujemy z jedzeniem

Wstęp do sokolnictwa - nowe warsztaty

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na wyjątkową okazję do spotkania ze skrzydlatymi przyjaciółmi. "Wstęp do sokolnictwa" to zajęcia przygotowane przez Państwa Agnieszkę i Bartosza Kukurudza, którzy w ramach Uniwersytetów Dziecięcych WSB prowadzili wykłady "Sokole oko" z udziałem żywych ptaków drapieżnych. Podczas warsztatów, które odbędą się w poniedziałek 13 lutego w godz. 17.00 - 19.00 w Dąbrowie Górniczej, dzieci będą miały m.in. okazję, aby pracować z ptakami drapieżnymi i sowami, poznać zwyczaje tych ptaków oraz wykonać budki lęgowe.

czytaj więcej o Wstęp do sokolnictwa - nowe warsztaty 

Nasi partnerzy