Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w  Uniwersytetach Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w nowym roku akademickim. Rejestracji miejsca można dokonać wypełniając internetowy formularz.
Rok 2017/2018 w UD to kolejna dawka odkrywczych wykładów (zupełnie nowe tematy!)pasjonujących warsztatów, ciekawych spotkań i konkusów.

Serdecznie zapraszamy dotychczasowych studentów do kontynuowania nauki, a nowych - do odkrywania świata razem z nami.

Jeśli masz od 6 do 12 lat, możesz zostać studentem Uniwersytetu Dziecięcego WSB! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz bonifikatami, które dla Państwa przygotowaliśmy!

czytaj więcej o Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

„Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Już 24 czerwca 2017 roku z Dworca Głównego w Katowicach odjedzie „Pociąg do Nauki”. Celem podróży jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie jest nagrodą dla 60 najaktywniejszych Uczestników projektu "Galaktyka Talentów- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej", realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

czytaj więcej o „Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Krzyżówka konkursowa

Już 24 czerwca z Dworca Głównego PKP w Katowicach wyruszy "Pociąg do Nauki". Celem podróży będzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W celu wzięcia udziału w wycieczce należy wypełnić poniższą krzyżówkę, a hasło podać w formularzu zgłoszeniowym. Pamiętajcie! Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia!

czytaj więcej o Krzyżówka konkursowa

Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

120 dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami z wielu miast województwa śląskiego wzięło udział w projekcie "Niewidzialne środowisko - Ekologia w Nauce. Międzypokoleniowy program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej". W ramach projektu zorganizowano warsztaty ekologiczne, w ramach których młodzi ekolodzy poznali najważniejsze ekosystemy, takie jak lasy, łąki i pola oraz parki i ich mieszkańców. Dzieci samodzielnie przećwiczyły segregację śmieci podczas terenowych zajęć, a także obserwowały zwierzęta żyjące w mieście, własnoręcznie wykonały karmniki i kule z ziarnem dla ptaków mieszkających w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Podsumowanie projektu ekologicznego - 120 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w warsztatach ekologicznych WSB!

Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

12 kwietnia w godzinach 16.45- 18.15 i 18.30- 20.00 w siedzibie Wyższej Szkoły  Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Fizyczno- techniczne jaja" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą jajka, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. 

czytaj więcej o Zapraszamy na „Fizyczno-techniczne jaja” z Panem Korkiem!

Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka w Wolbromiu

4 kwietnia w godz. 17.00 - 18.30 w Gimnazjum nr 4  w Wolbromiu odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Naukowe laboratorium balonowe" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą balony, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. Jesteście ciekawi jakich? Zapraszamy na zajęcia.

czytaj więcej o Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka w Wolbromiu

Wykład specjalny podczas XIII Festiwalu Nauki

Sedecznie zapraszamy wszystkich młodych miłośników nauki wraz z rodzicami na niezwykły wykład organizowany w ramach XIII Festiwalu Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowany przez prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzeja Katunina: "O zorzy polarnej, szalonych mostach i niezwykłych zdolnościach nietoperzy". Wykład odbędzie się w sobotę 25 marca w godz. 9.00 - 10.00 w sali 330. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc. 

czytaj więcej o Wykład specjalny podczas XIII Festiwalu Nauki

Zbigniew Zamachowski gościem WSB

W najbliższą niedzielę, tj. 5.03.2017 roku o godzinie 14.00 w Bibliotece Akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się spotkanie z niezwykłą osobą. Naszym gościem będzie Pan Zbigniew Zamachowski

czytaj więcej o Zbigniew Zamachowski gościem WSB

Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka

13 marca w godz. 16.30 - 18.00 w siedzibie wodociągów siemianowickich Aqua Sprint odbędą się warsztaty dla studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB pt. "Naukowe laboratorium balonowe" przygotowane przez ekipę Pana Korka. Motywem przewodnim zajęć będą balony, które mogą być punktem wyjścia do różnych eksperymentów i doświadczeń. Jesteście ciekawi jakich? Zapraszamy na zajęcia.

czytaj więcej o Naukowe laboratorium balonowe Pana Korka 

Nasi partnerzy