Transfer Technologii

W gospodarce nasila się rywalizacja o dostęp do wiedzy – kluczowego zasobu, warunkującego postęp technologiczny i dającego początek wielu wynalazkom oraz innowacjom. Efektywne wykorzystanie wiedzy akademickiej w uczelni wyższej wiąże się obecnie nie tylko z realizacją misji edukacyjnej, ale również z prowadzeniem badań, przydatnych dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. W procesach biznesowych coraz większego znaczenia nabiera współpraca nauka – biznes, mocno ukierunkowana na nowe odkrycia, idee, produkty i usługi. Powstają one w wyniku połączenia doświadczeń empirycznych ludzi biznesu z wysokiej jakości wiedzą akademicką. Systematycznie budowane relacje pomiędzy uczelnią a sferą biznesu przynoszą wzajemne korzyści, prowadząc do wdrażania przełomowych i innowacyjnych rozwiązań. Tym oszarem w WSB zajmuje się Centrum Transferu Technologii.