Warsztaty fakultatywne

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą warsztatów fakultatywnych:

Warsztaty Skandynawskie Miejsce  Termin  Koszt

Spotkanie 1. Witajcie w Szwecji!

Na spotkaniu Studenci SUN poznają ogólne informacje nt. Szwecji (o geografii, języku, rodzinie królewskiej) oraz nauczą się kilku słów w języku szwedzkim. Wspólnie zaśpiewają także szwedzki hymn w wersji oryginalnej oraz…. rockowej.

Następnie narysują COŚ, co kojarzy im się ze Szwecją i o tym porozmawiają.

sala konferencyjna w budynku wodociągów siemianowickich Aqua-Sprint (nowy budynek, ul. Świerczewskiego 100)

czwartek,

14.11.2013 r.; godz. 17.00 - 18.00

Spotkanie 2. Pippi Langstrump i jej świat

Podczas warsztatów Studenci SUN poznają świat i przygody Pippi - jednej z najbardziej znanych bohaterek skandynawskiej literatury dziecięcej. Wiele imion Pippi, wynikających z różnego przekładu na inne języki, ułatwi dzieciom namalowanie Pippi według własnej inwencji i wyobrażeń.

czwartek,

21.11.2013 r.; godz. 17.00 - 18.00

Fizyczno-magiczne warsztaty "Xmas Science Show" Miejsce Termin Koszt

Na zajęciach mali studenci będą mieli okazję wykonać nietypowe ozdoby świąteczne — komputerowo projektowane CAD-Bombki — zdobywając jednocześnie wiedzę z zakresu fizyki i techniki.

Specjalny bombkowy ploter (ploter to robot do rysowania) podłączony do komputera będzie rysował projekty studentów na ręcznie dmuchanych szklanych bombkach. Każdy student zabiera oczywiście do domu własnoręcznie zaprojektowaną CAD-Bombkę.   Powieje też prawdziwym mrozem o temperaturze minus 196 stopni Celsjusza, który odmieni właściwości znanych nam substancji i przedmiotów.

Nie zabraknie też kolęd granych na organach zrobionych z… rur PCW.

Nauczymy się także ekspresowego ubierania choinki za pomocą powietrza i światła ultrafioletowego.

Zapraszamy na świąteczną przygodę naukową!

środa,

04.12.2013; godz. 16.00 - 17.30

Warsztaty "Dźwięki w zasięgu ręki" Miejsce Termin Koszt

Na zajęciach nasi Studenci dowiedzą się m.in. gdzie dżwięk jest szybszy: w powietrzu czy w metalu? Jak zbudować najprostszy instrument dęty?

Podczas warsztatów zostanie wykorzystany cyfrowy oscyloskop, który dokona pomiarów głosów uczestników.

Wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach wykonają samodzielnie dwa instrumenty, które po zajęciach mogą zabrać do domu.

wtorek,

18.03.2014;

godz. 16.30 - 18.00

Fizyczno-magiczne warsztaty "Xmas Science Show" Miejsce Termin Koszt

Nie zabraknie też kolęd granych na organach zrobionych z… rur PCW.

Zapraszamy na świąteczną przygodę naukową!

środa,

04.12.2013; godz. 16.00 - 17.30

25 zł

"Jak urządzić dobry Urząd?", czyli warsztaty w siemianowickim magistracie Miejsce Termin Koszt

Podczas zajęć nasi Studenci poznają maistrat "od kuchni", czyli będą mieli okazję zapoznać się z zadaniami Urzędu Miasta, odwiedzą gabinet Pana Prezydenta oraz ważne miejsca w UM.

Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich, ul. Jana Pawła II 10

poniedziałek,

12.05.2014; godz. 16.00 - 17.00

warsztaty bezpałatne

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (maksymalnie 20 dzieci w grupie), prosimy o rezerwacje telefoniczne (32 295 93 15) lub mailowe (sun@wsb.edu.pl).

Informacje o opłatach:
Opłaty za zajęcia przyjmowane są wyłącznie w formie przelewów (nr konta otrzymają Państwo w osobnym emailu).
Opłaty za zajęcia dokonują Państwo po zgłoszeniu rezerwacji oraz otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zapisaniu dziecka do grupy zajęciowej. Opłata powinna być wniesiona maksymalnie w ciągu 3 dni od otrzymania tego potwierdzenia.
W przypadku rezygnacji z zajęć, prosimy o jak najszybszą informację, tak aby z wolnego miejsca mogło skorzystać inne dziecko (np. oczekujące na „liście rezerwowych”).
Organizatorzy nie zwracają opłat za niewykorzystane zajęcia.

.