Grupa Szybkiego Reagowania

Studencka Grupa Szybkiego Reagowania (GSR)

Grupa Szybkiego Reagowania (GSR) to elitarna grupa studencka działająca na zasadach koła naukowego. Treningi grupy odbywają się raz w tygodniu pod okiem profesjonalnych instruktorów, funkcjonariuszy służb mundurowych. Podczas treningów studenci mają niepowtarzalną okazję do odbycia treningów z zakresu czarnej taktyki, treningów z użyciem broni, nauki elementów samoobrony, treningów kondycyjnych oraz nabycia umiejętności, które w przyszłości ułatwią im pracę w służbach mundurowych.

Cel działania:
Celem działania Grupy Szybkiego Reagowania jest godnie reprezentować Akademię WSB i Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych. Uczestniczyć w projektach Uczelni, szkół, administracji publicznej, służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń z okazji świąt narodowych, rocznicowych spotkaniach, świąt służb mundurowych, pokazach, zawodach sportowych, turniejach, aktywnie brać udział w promocji Uczelni, a w tym w szczególnosci Bezpieczeństwa Narodowego i Edukacji na rzecz bezpieczeństwa.

Opiekun:
Mirosław Łuszcz

Plan spotkań organizacyjnych:
Raz w miesiącu w pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 16.00 – 16.30 Akademia WSB.

Program/plan działania GSR:
Studenci będą przygotowywani do pokazów z zakresu samoobrony i czarnej taktyki.

Zajęcia z samoobrony odbywają się w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w Akademii WSB:

• W godzinach 16.30 - 18.30 w pierwszy poniedziałek miesiąca - instruktor Mirosław Łuszcz.
  • W godzinach 16.00 - 18.00 w trzeci poniedziałek miesiąca - instruktor Mirosław Łuszcz.

Zajęcia z czarnej taktyki odbywają się w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w Akademii WSB

• W godzinach 16.00 - 18.00 instruktor Marcin Salwa.
  • Wyszkolenie strzeleckie na strzelnicy organizator – Mirosław Łuszcz.

Zajęcia merytoryczne 1 raz w kwartale – Dyrektor Centrum.

Szkolenie odbywa się wg. Programu szkolenia zatwierdzonego przez Dziekana Wydziału Nauk Stosowanych po zaopiniowaniu przez Dyrektora Centrum.

(NOWY) NABÓR DO GSR 2019/2020

Wypełnij formularz!