Rzecznik Prasowy

Rzecznik Prasowy

e-mail: ppolko@wsb.edu.pl

Paulina Polko

politolog, dr nauk humanistycznych, kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) i Collegium Civitas (socjologia) oraz prestiżowych kursów i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa narodowego w Izraelu i Niemczech. Gościnny wykładowca na Uniwersytetach w Liechtensteinie, Tbilisi i Armenii.

Zanim na stałe zajęła się działalnością naukową, była urzędnikiem i analitykiem w Kancelarii Prezydenta RP i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Od prawie dziesięciu lat bada naukowo przywództwo w organizacjach kryminalistycznych (m.in. mafia włoska i polska oraz Al.-Quaeda i ISIS) porównując metody i techniki stosowane przez ich liderów z działaniami podejmowanymi przez przywódców legalnie działających organizacji gospodarczych oraz służb mundurowych (kilkanaście publikacji naukowych). Ostatnio zajmuje się szczególnie wpływem nowych technologii na charakter współczesnych konfliktów zbrojnych (wojna informacyjna) oraz organizacji biorących w niej udział.

Jest również współautorką dwóch książek z zakresu nowoczesnego zarządzania z wykorzystaniem doświadczeń służb mundurowych i reagowania kryzysowego: Rozgromić konkurencję i Szefologika. Za chwilę w księgarniach ukaże się Jej najnowsza pozycja popularno-naukowa „Bezpiecznie już było”.

Prywatnie jest wielką zwolenniczką zmiany – jako elementu napędzającego rozwój osobisty i wyzwalającego kreatywność jednostki: sama zmieniała czterokrotnie zawód (była dziennikarzem, urzędnikiem, analitykiem, wreszcie wykładowcą akademickim) i miejsce stałego zamieszkania. I twierdzi, że w tym obszarze nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Materiały do pobrania:

1. Logotypy do pobrania: TUTAJ

2. Media o Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej): TUTAJ