Szkolenie "Organizacja imprez masowych (kulturalno-sportowych i turystycznych)” w Żywcu 12-13.04.2018

W dniach 12-13.04.2018 r. w hotelu Dębina w Żywcu odbyło się pierwsze szkolenie pn. „Organizacja imprez masowych (kulturalno-sportowych i turystycznych)” zorganizowane w ramach projektu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 pn. „Kształcenie specjalistyczne w zakresie bezpieczeństwa publicznego i sytuacji kryzysowych na pograniczu”. Szkolenie zostało otwarte przemową Burmistrza Miasta Żywiec mgr inż. Antoniego Szlagora oraz Prorektora ds. Nauki Akademii WSB prof. nadzw. dra hab. Marka Walancika. Stronę słowacką reprezentowali prof Ing PhD Martin Petruf oraz doc ing PhD Miroslav Skolnik. Szkolenie prowadził komisarz Krzysztof Radwaniak, a dla uczestników ze Słowacji tłumaczył wszystko mgr Marek Kliś. W szkoleniu wzięło udział 22 osoby z różnych jednostek terytorialnych z Polski i Słowacji.

Na szkoleniu omówiono różne zagadnienia prawne oraz bezpieczeństwa związane z zagadnieniem organizowania imprez masowych na pograniczu. Pozwoliło to uczestnikom szkolenia wzbogacić się o nową wiedzę w tej materii oraz mieli oni szansę wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z tym zagadnieniem.