Spotkanie w Akademii Sił Zbrojnych im. Milana Rastislava w Liptowskim Mikulaszu

W dniu 07.03.2018 r. w Akademii Sił Zbrojnych im. Milana Rastislava w Liptowskim Mikulaszu odbyło się spotkanie partnerów programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 „Kształcenie specjalistyczne w zakresie bezpieczeństwa publicznego i sytuacji kryzysowych na pograniczu”.

Na spotkaniu tym partnerzy z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowej Górniczej reprezentowanej przez prof. nadzw. Marka Walancika, prof. Milana Sopoci, dr Bogusława Wyleciała, panią Iwonę Duc i pana Sebastiana Kwaśniewskiego oraz partnerzy z Akademii Sił Zbrojnych im. Milana Rastislava w Liptowskim Mikulaszu reprezentowanej przez prof. Martina Petrufa oraz dr Marię Petrufovą ustalili terminy i miejsca szkoleń, które odbędą się w ramach projektu, a także termin wizyty studyjnej na terenie Akademii Sił Zbrojnych.

Spotkanie to było też okazją do podziału obowiązków administracyjnych w projekcie pomiędzy partnerów. Ustalono osoby odpowiedzialne za merytorykę, rekrutację oraz finanse.

Ponadto, strona słowacka zobowiązała się przygotować broszurę promocyjną oraz formularz rekrutacyjny w języku słowackim. Ustalono także, że nasi partnerzy będą odpowiedzialni za weryfikację dokumentów w języku słowackim pod względem ich prawidłowego tłumaczenia z języka polskiego.

Nasi słowaccy partnerzy zobowiązali się także do udziału przedstawicieli ich uczelni w szkoleniach organizowanych w ramach projektu.

Poruszono także temat kontynuacji współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa na pograniczu polsko-słowackim po zakończeniu obecnego projektu.

Spotkanie to przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Było owocne i przyczyniło się do zacieśnienia współpracy polsko-słowackiej.