Prelegenci konferencji

Prelegenci konferencji - międzynarodowi wybitni specjaliści integracji sensorycznej w zakresie audiologii i terapii widzenia

dr Roberto Kaplan – Optometrysta, wykładał optometrię w College of Optometry przy Pacific University w Oregonie w USA. Ukończył też interdyscyplinarne studia w zakresie pedagogiki specjalnej, psychologii, patologii mowy i audiologii oraz terapii widzenia. Specjalizuje się w tworzeniu programów integrujących różne podejścia terapeutyczne. Prowadzi warsztaty, wykłada oraz pracuje z pacjentami. Doświadczenia z 40. letniej pracy klinicznej opisał w ponad 20 artykułach opublikowanych w czasopismach naukowych i 6 książkach. Stworzył metodę pracy ze wzrokiem EyeCode® Perception Technology.

Agnieszka Lembowicz - optometrystka, ortoptystka. Pracuje w Klinice OKULUS w Bielsku-Białej. Jest odpowiedzialna za rozwój terapii widzenia i ćwiczeń usprawniających narząd wzroku u dzieci i dorosłych. Współpracuje w tym zakresie z lekarzami okulistami. Jest wolontariuszką w akcjach organizowanych przez Klinikę OKULUS – „Szkoła Zdrowego Widzenia” oraz „Okuliści dla Afryki”, trakcie których przebadano wzrok dzieci w polskich i afrykańskich szkołach.

Mikołaj Markiewicz -  psycholog, zajmuje się pracą ze wzrokiem od 34 lat. Od połowy lat 90. uczy opracowanej przez siebie metody Trening Widzenia® w Polsce i Europie Zachodniej. Uczy jak przeciwdziałać pogłębianiu się krótkowzroczności i redukować zmęczenie oczu podczas pracy z komputerem. Pracuje z dziećmi i dorosłymi mającymi bardzo poważne problemy (zaburzenia rozwoju, słabowidzący, tracący wzrok). Prowadzi zajęcia dla osób, które chcą usprawnić widzenie (sportowcy, kierowcy, piloci). Prowadzi Ośrodek Treningu i Terapii Widzenia.