Słowo od organizatorów

III Festiwal Nauki w Olkuszu

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest Uczelnią o 20-letniej tradycji. Od samego początku istnienia Władze Uczelni oraz jej Pracownicy przykładali ogromną wagę do popularyzowania nauki, jako ważnego elementu integracji z społecznością lokalną.

W tym roku odbędzie się już XI edycja Festiwalu w Dąbrowie Górniczej, którego celem jest przełamywanie hermetycznego języka nauki, pokazywanie, że nauka może być przyjemna, zrozumiała i pożyteczna dla każdego, jeżeli tylko zostanie przedstawiona w odpowiedni sposób.

W powyższą misję Uczelni wpisuje się również Wydział Zamiejscowy w Olkuszu, który w tym roku - wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu - organizuje III Festiwal Nauki w Olkuszu.

W organizacji III Festiwalu Nauki w Olkuszu, podobnie jak rok temu wspomaga Nas również II LO im. Ziemi Olkuskiej.

Podczas Festiwalu poruszone zostanie szerokie spectrum zagadnień bliskich społeczeństwu. Dowiemy się między innymi, jakie są zagrożenia w łańcuchach dostaw, jakie stworzyć aplikację mobilną czy też wykreować siebie w Internecie oraz jak wpływa na Nas telewizja.
Tegoroczny Festiwal to nie tylko szereg ciekawych wykładów ale również ciekawe, praktyczne warsztaty z zakresu zarządzania projektami, rachunkowości oraz logistyki.
Inicjatywa wpoprzednich latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i mieszkańców Olkusza oraz powiatu olkuskiego. Jestem głęboko przekonany, że tegoroczna bogata oferta III Festiwalu Nauki w Olkuszu również spotka się z szerokim zainteresowaniem odbiorców.

Już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców Olkusza i okolic do udziału w III Festiwalu w Olkuszu.

Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne.

Współorganizatorzy:

2_LO_w Olkuszu

III Festiwal Nauki w Olkuszu organizowany jest wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz w współpracy z II LO im. Ziemi Olkuskiej.

Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy Pani mgr Irenie Majdzie, Dyrektor I LO w Olkuszu,

oraz Pani mgr Iwonie Sroce, Dyrektor II LO w Olkuszu.