22 marca 2017 roku

Świadomość prawna a ryzyko „wtopy” w biznesie

Dr Tomasz Sadowski

Radca prawny, wykładowca akademicki w Katedrze Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Miejsce: sala 122 WSB

12.00-13.00

Po co nam konstytucja?

Paweł Króliczek

Asystent w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
Zapisy 32 6390339 marzena.lykowska@biblioteka-dg.pl

12.00-14.00

WIELKA DEBATA EKONOMICZNA
VABANK! Ryzyko w biznesie i w życiu

Paneliści:

Prof. zw. dr hab. Eugeniusz Gatnar

Ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2016–2022. Specjalizuje się w zakresie makroekonomii, ekonometrii, informatyki ekonomicznej oraz statystyki. Profesor zwyczajny w Katedrze Analiz Gospodarczych i Finansowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach; autor 170 prac naukowych; członek Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Statystycznego w latach 2000-2010, doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (2007-2010), członek Państwowej Komisji Akredytacyjnej w Warszawie (2008-2010). Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1998), Złotym Krzyżem Zasługi (2002), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2008) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2010).

Prof. zw. dr hab. Krzysztof Jajuga

Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przewodniczący Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk, zastępca przewodniczącego Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, członek prezydium Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk,  Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów oraz prezes CFA Society Poland. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. WSB

Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą,  Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Prezes Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa / oddział Dąbrowa Górnicza. Specjalistka w zakresie ekonomii, ekonomiki rynku pracy, szkolnictwa oraz marketingu.

Prof. zw. dr hab. Marek S. Szczepański

Członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, oddział w Katowicach,  profesor zwyczajny nauk społecznych w dyscyplinie socjologia, zastępca przewodniczącego sekcji nauk humanistycznych i społecznych Centralnej Komisji Do Spraw Stopni i Tytułów, wieloletni dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, z którym od lat jest związany; współtwórca i były rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Zajmuje się socjologią zmiany i rozwoju, mniejszości etnicznych, miasta i regionu, edukacji. Znaczna część jego prac poświęcona jest zagadnieniom tożsamości i socjologii regionów, szczególnie problemom Górnego Śląska; autor ponad 350 publikacji z tego zakresu, w tym tekstów wydanych w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Rosji; w 2009 r. wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Tychy.

Moderator:

Red. Marek Durmała

Od 11 lat dziennikarz  TVP3 Katowice, prowadzi „Aktualności”. Prowadzący i współautor magazynu ekonomicznego „Relacje”.

Miejsce: Audytorium Maximum WSB
Rejestracja...»

Homo socialus czyli kim jesteśmy w social mediach

Ewa Gadomska

Polonistka, dziennikarka, trenerka, PR-owiec, ale przede wszystkim pasjonatka social mediów. Doradca w sprawach nowoczesnych form marketingu, marketingu produktów luksusowych, media relations. Kreowała wizerunek wielu firm, organizacji i osób prywatnych (polityków).

Miejsce: sala 123., WSB

Pieniądz we współczesnym świecie

Prof. zw. dr hab. Eugeniusz Gatnar

Miejsce: sala 122., WSB

15.00-18.00

Tworzenie recznie wykonanych autorskich szali inspirowanymi wzorzystymi motywami / warsztaty artystyczne dla dorosłych

Kinga Bielec

Absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku- wzornictwo o specjalności: projektowanie tkaniny, pracownik Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.

Porozmawiajmy o sercu

Dr hab. n. med. Piotr Wilczek

Kierownik Pracowni Bioinżynierii w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Miejsce: sala 229,WSB

16.00-19.00

Studium postaci- rysunek anatomiczny.  Warsztaty z rysunku dla młodzieży i dorosłych

Iwona Wilk

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach,  Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

16.15 - 18.00

Bajkowe warsztaty artystyczne (tworzenie wizerunków ulubionych postaci bajkowych i bajek) / warsztaty dla dzieci w wieku 6-7 lat

Magdalena Skorus

Kulturoznawca, realizator i uczestnik wielu projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej.

Koncert zespołu The Flickers

Zespół "The Flickers"  powstał dwa lata temu.Grają rocka z elementami muzyki funk.  Głównym celem zespołu jest dobra zabawa i radość grania. Na drugim miejscu znajduje się sława, bogactwo i darmowe miejsca parkingowe.

Zapraszamy do posłuchania 9 autorskich piosenek.

Skład zespołu:

Marcin Pałys - gitara rytmiczna, wokal
Dawid Karolewski - gitara prowadząca
Konrad Świątek - gitara basowa
Krzysztof Krawiec - perkusja

10:00- do 15:00

Hol główny przed Audytorium Maximum WSB

BOX NAUKOWY Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
Nowoczesna bioinżynieria oraz preparatyka serca
Pokazy naukowe.