21 marca 2017 roku

Jak nie dać się zhakować – bezpieczeństwo nowoczesnej informatyki

Dr inż. Krystian Mączka

Adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, specjalista w zakresie przestępczości teleinformatycznej, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, wykładowca akademicki (m.in. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury), ekspert Biura Ekspertyz Sadowych Fundacji „Ubi societas,ibi ius”.

Miejsce: Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej
Rejestracja...»

Psychologia i marketing: o czym trzeba zapomnieć, kiedy wchodzi się do sklepu

Prof. nadzw. dr hab. Maciej Witkowski

Profesor nadzwyczajny w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Członek  European Association of Social Anthropologists i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Prowadzi interdyscyplinarne badania z zakresu antropologii społecznej, psychologii kulturowej i zarządzania publicznego. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i prac poświęconych problematyce mniejszości kulturowych, społecznej analizie testów DNA i metodologii badań międzykulturowych.

Miejsce: sala 223, WSB

10:30-12:00 (I grupa)
12:30-14:00 (II grupa)

Warsztaty z LEGO Mindstorms

Warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci w wieku 10-13 lat. LEGO Mindstorms to rozbudowane zestawy klocków dla nieco bardziej zaawansowanych konstruktorów. Umożliwiają one budowę robotów i swobodne sterowanie gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie. Na zajęciach dzieci zbudują własnego robota, następnie nauczą się programować go tak, by wykonywał ich polecenia.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 6390301 marketing@biblioteka-dg.pl

11.00-13.00

Zapasy – spotkanie z Mistrzem

Wykłady oraz zajęcia z zapasów przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI. Krótki trening pod okiem trenera sekcji zapaśniczej Aleksandry Dzikowskiej. Spotkanie z doświadczonym zawodnikiem Bartkiem Maciążkiem oraz możliwość zmierzenia się na macie z V-ce Mistrzynią Akademickich Mistrzostw Świata Jowitą Wrzesień - znakomitą zapaśniczką, zawodniczką MOS CSiR Dąbrowa Górnicza oraz reprezentantką kadry narodowej.

Miejsce: Hala „Centrum”- salka zapaśnicza
Zapisy: 32 261 20 10 wew. 142

Poland-Ukraine: political and economic relations

Dr Ruslan Biloskursky

Doktor nauk ekonomicznych,  Dziekan Wydziału Ekonomii ora wykładowca akademicki Uniwersytetu Narodowego w Czerniowcach w Ukrainie. Prowadzi badania w zakresie modeli środowiskowych wejścia-wyjścia, zrównoważonej ekonomii, systemów i procesów gospodarczych, symulacji ekonomicznej.

Miejsce: sala 122 WSB
Rejestracja...»

Potęga muzykoterapii. O terapeutycznym wymiarze muzykowania

Dr Ludwika Konieczna

Kierownik Zakładu Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, redaktor naczelna Polskiego Pisma Muzykoterapeutycznego. Muzykoterapeutka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Miejsce: Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej
Rejestracja...»

Fenomen gitary elektrycznej – historia zapisana w strunach

Dr Dariusz Ziółek

Doktor sztuk muzycznych Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.  Wszechstronny muzyk, gitarzysta basowy, pianista, wokalista, kompozytor i aranżer. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami bluesowymi i jazzowym. Wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Grzegorz Kapołka

Wirtuoz gitary elektrycznej, wielokrotnie uznawany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów i muzyków. Trio Grzegorza Kapołki nagrało sześć płyt uhonorowanych licznymi nagrodami, m.in. nominacją do  Fryderyka czy nagrodą czasopisma TopGuitar dla najlepszej płyty bluesowej. Lider zespołu współpracował z Tomaszem Stańko, Frankiem Gambale, Ireneuszem Dudkiem, Young Power, Golec uOrkiestra.

Miejsce: Audytorium D WSB

15.00-18.00

Nowoczesne metody pracy ze szkłem - warsztaty artystyczne dla dorosłych

Joanna Słoń

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracownik  Młodzieżowego Ośrodka Pracy

Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

16.30-17.3

Powitanie Wiosny – zajęcia wokalne dla uczniów szkół podstawowych

Małgorzata Okarmus

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Pedagogika w zakresie animacji społecznej. Od 1999 prowadzi folklorystyczny zespół dziecięcy „Dąbrowa” w MOPT.

Agnieszka Dróżdż- Kobus

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku Wychowanie Muzyczne. Prowadzi Zespół Muzyki Dawnej, Kapelę Ludową i zajęcia gry na keyboardzie w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

18.00-19.00

Sesja naukowa „ Idiom gitary klasycznej w procesie powstawania dzieła muzycznego na podstawie Homenaje (pour le tombeau de Claude Debussy) Manuela de Falli”

Błażej Sudnikowicz

Doktorant studiów stacjonarnych i asystent w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Za swoją działalność artystyczną nagrodzony wieloma wyróżnieniami, m.in. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.