Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

O konferencji

Artykuły

Ogólnopolska konferencja studenckich kół naukowych

"Znaczenie aktywności fizycznej w praktyce fizjoterapeutycznej" 

24 maja 2018 r.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej


 

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencja Studenckich Kół Naukowych "Znaczenie aktywności fizycznej w praktyce fizjoterapeutycznej”, która odbędzie się 24 maja 2018 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Konferencja poprzedza III edycję Konkursu Anatomicznego, który odbędzie się 25 maja 2018.


Organizatorem konferencji jest Katedra Fizjoterapii Wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Aktywność fizyczna jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom cywilizacyjnym oraz skutkom procesu starzenia się organizmu. Dowiedziono, iż aktywność fizyczna, przede wszystkim u ludzi w wieku średnim i starszym, wydłuża życie, zapobiega przedwczesnej śmierci i poważnym chorobom, a wśród dzieci i młodzieży stanowi istotny czynnik profilaktyczny. Zmiany, jakie zachodzą w organizmie pod wpływem systematycznych ćwiczeń są wszechstronne. Aktywność ruchowa wpływa na poprawę podstawowych cech motorycznych, takich jak: siła, szybkość i wytrzymałość. Korzystne zmiany zachodzą również w tkankach organizmu.

 

Celem konferencji jest promowanie rozwoju naukowego studentów, stworzenie forum dyskusyjnego oraz prezentacja badań i osiągnięć naukowych, jak i wiedzy z zakresu fizjoterapii, promocja aktywności fizycznej i jej obszarów, przygotowanie studentów do realizacji wspólnych zadań w zakresie ochrony zdrowia oraz współdziałanie studentów fizjoterapii w promocji zdrowia i aktywnego trybu życia

 

W trakcie konferencji pracę prezentowane będą w trzech panelach tematycznych:


1. Znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce i leczeniu tzw. chorób cywilizacyjnych
2. Prewencja i leczenie wad postawy ciała u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
3. Znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce gerontologicznej i usprawnianiu osób starszych

 

Zgłaszając swój udział należy wskazać właściwy panel tematyczny. 

Nasi partnerzy