Multimedialny warsztat pracy nauczyciela

Rekomendacja eksperta:

Studia podyplomowe Multimedialny warsztat pracy nauczyciela przygotowują nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacji do organizowania i prowadzenia procesu kształcenia w nowoczesnej, cyfrowej szkole. Ich niewątpliwym atutem jest nie tylko przygotowanie metodyczne w zakresie stosowania technologii informacyjnej i multimediów w edukacji, ale również profesjonalne przygotowanie informatyczne dające swobodę poruszaniu się w zinformatyzowanym środowisku. Swoje kompetencje nauczyciele mogą potwierdzać uzyskując certyfikaty informatyczne.

dr Danuta Morańska

CEL:

Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do stosowania technologii informacyjnej w edukacji, w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Absolwenci studiów uzyskują wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na stosowanie nowoczesnych rozwiązań metodycznych.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej dysponuje certyfikowanymi laboratoriami komputerowymi, w których można zdawać egzaminy w ramach certyfikacji ECDL. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.

UCZESTNICY:

Adresatami studiów są nauczyciele, którzy chcą zdobyć lub pogłębić wiedzę i praktyczne umiejętności w dziedzinie zastosowania multimediów i technologii informacyjnej w edukacji.

WYKŁADOWCY:

Wykłady i ćwiczenia prowadzone są m.in. przez kadrę  Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ponadto przez egzaminatorów ECDL z  województwa śląskiego.

Wśród kadry:

dr Danuta Morańska- wykładowca akademicki, Dyrektor Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

dr Piotr Tkacz- doktor nauk technicznych; zajmuje się e-learningiem (wdrażanie rozwiązań i platform e-learningowych, prowadzenie zajęć); certyfikowany egzaminator ECDL-Core, e-Citizen, e-Guardian. Administrator platformy zdalnego nauczania WSB.

mgr Elżbieta Bowdur - doświadczony wykładowca, Prezes Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły "KISS" w Katowicach, Koordynator Regionalny ECDL w Polsce województwo śląskie.

ATUTY KIERUNKU:

▶ zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi, w certyfikowanych laboratoriach komputerowych  w ramach certyfikacji ECDL

▶ analiza konkretnych przypadków

▶ możliwość zdobycia Międzynarodowych Certyfikatów ECDL, tj.: ECDL Start, ECDL Core, e-Citizen,  ECDL Advanced, ECDL CAD, ECDL WebStarte

PROGRAM:

I Moduł – TI i multimedia w edukacji

1.    Aspekty humanistyczne, etyczno-prawne i społeczne w korzystaniu z technologii informatycznych
2.    Podstawy edukacji wspomaganej komputerowo
3.    Komputerowe systemy w edukacji