Pearson Test of English

Studium Języków Obcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza na kursy przygotowacze do egzaminów PTE General

Pearson Language Tests organizuje egzaminy umożliwiające osobom uczącym się języka angielskiego, dla których język ten nie jest językiem ojczystym, ocenę oraz oficjalne potwierdzenie ich umiejętności. Egzaminy PTE General przeprowadzane są we współpracy z firmą Edexcel.

PTE General zostały wprowadzone w 1992 roku przez University of London Examination Board (Komisję Egzaminacyjną Uniwersytetu Londyńskiego). W 1996 komisja ta połączyła się z Radą Biznesu i Technologii (BTEC) przyjmując nazwę Edexcel i stając się jedną z największych instytucji organizujących egzaminy przyznające kwalifikacje akademickie i zawodowe w Zjednoczonym Królestwie. Edexcel jest obecnie częścią grupy Pearson  i współpracuje z Pearson Language Tests przy organizacji PTE General i PTE Young Learners.

Egzaminy PTE General i PTE Young Learners:

• Motywują i  pomagają w nabyciu pewności siebie
    PTE General są egzaminami sprawdzającymi wiedzę w oparciu o  realistyczne scenariusze, co pozwala uczniom posługującym się na co dzień innymi językami na swobodną komunikację oraz zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
  • Są autentyczne i wymagają wiedzy przydatnej w komunikacji
    Egzaminy kładą nacisk na komunikację w sytuacjach z życia wziętych, a nie na zapamiętywanie specyficznego słownictwa, czy struktur językowych. Dlatego też, testy oparte są na scenariuszach z życia codziennego, a nie na ćwiczeniach gramatycznych. Egzaminy kładą nacisk na umiejętność rozumienia i płynnej komunikacji.
  • Są oparte na komunikacji i bazują na dostępnych na rynku materiałach dydaktycznych
    Zadania  egzaminacyjne na poszczególnych poziomach zaawansowania przypominają zadania pojawiające się w dostępnych na rynku podręcznikach do komunikatywnej nauki języka. Przygotowując się do egzaminów, można zatem wykorzystywać różnorodne materiały.
  • Wszechstronne i integrujące wszystkie cztery umiejętności językowe
    Część pisemna egzaminu sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej. Jest ona poprzedzona egzaminem ustnym. Specyfika testów, opartych na komunikacji , skraca czas ich trwania, nie obniżając jednocześnie ich jakości.
  • Sprawdzają wiedzę i stanowią poświadczenie umiejętności językowych
    Testy przygotowywane są i oceniane przez zespół fachowców, a kandydaci, którzy uzyskają pozytywną ocenę z egzaminu otrzymują certyfikat od największej instytucji egzaminacyjnej w Zjednoczonym Królestwie - Edexcel, Pearson Company.
  • Dostarczają informacji zwrotnych i  upraszczają procedury administracyjne
    Poprzez zastosowanie systemu bieżącego oceniania (e-Pen) i elektronicznego systemu usług centrum egzaminacyjnego (Edexcel Online), kandydaci przystępujący do egzaminów są szybko i sprawnie informowani o swoich wynikach.
  • egzaminy Pearson Tests of English General zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji dla osób, które chcą rozpocząć pracę jako nauczyciele języka angielskiego.

Treść oryginalnego rozporządzenia i najnowsze zmiany wprowadzone przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17.04.2012 roku zmieniające wymagania stawiane nauczycielom oraz określające szkoły i wypadki, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia filologicznego lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli znajdziecie Państwo TUTAJ.

Przykładowe egzaminy:  http://pearsonpte.com/pte-general/practice-resources/

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://pearsonpte.com/pte-general/polski/