Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Baza IBUK Libra już dostępna!

Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Google Scholar; index Hirscha

 

Google Scholar
Serwis multidyscyplinarny w wolnym dostępie, uwzględniający także cytowania dotyczące książek, szczególnie polecany przedstawicielom nauk humanistycznych i społecznych.


Dane dotyczące cytowań można otrzymać korzystając z programu Publish or Perish

 

Poradniki:

 

Jak_dodac_prace_do_Google_Scholar

Jak obliczyć index Hirscha

 

 

Bibliometria:


Web of Science, Scopus - informacja o bazach w zakładce WBN


Index Copernicus Journal Master List (IC JML) - Lista multidyscyplinarna, szczególnie ważna dla nauk biologicznych i medycznych, tworzona staraniem międzynarodowej platformy naukowej Index Copernicus International

 

ARIANTA - Baza naukowych i branżowych polskich czasopism elektronicznych (dostępna na serwerze Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)

 

ERIH PLUS (European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences) - Lista referencyjna z zakresu nauk humanistycznych i społecznych tworzona przez Norwegian Social Science Data Services (NSD)

 

Master Journal List (tzw. lista filadelfijska) Lista multidyscyplinarna czasopism indeksowanych na platformie Web of Science


CYTOWANIA w BazEkon - program multidyscyplinarny w wolnym dostępie


Bibliografia polskiej naukometrii
 

epnp

Nasi partnerzy