Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Czwartek

15 listopad 2018 r.

Godz.: 9.30-11.00 / Miejsce: Akademia WSB

Warsztat: „Jak wprowadzić pomysł biznesowy w życie?

Rejestracja: tel: 32 295 93 29

 

Opis

Podczas szkolenia dowiesz się m.in.:

 • Na co zwrócić uwagę planując własny biznes?
 • Jakie błędy najczęściej popełniają przedsiębiorcy otwierając własne firmy i jak się przed nimi uchronić?
 •  Jak pozyskiwać klientów?
 • Jak prowadzić skuteczne działania marketingowe bez inwestowania dużych środków finansowych?

 

Prowadzący

Mariusz Malicki

Przedsiębiorca oraz Dyrektor ds. Rozwoju AIP Polska.

Ekspert w dziedzinie jakości obsługi klienta, sprzedaży i zarządzania. Posiada kilkanaście lat doświadczenia, które budował w strukturach sprzedażowych dużych firm i korporacji. Od kilku lat jako przedsiębiorca świadczy usługi doradztwa biznesowego dla firm z sektora MŚP pomagając im budować i rozwijać działy sprzedaży. Działając w AIP poza zarządzaniem działem rozwoju, na co dzień spotyka się z przedsiębiorcami i startupami którym pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie.

 

 15 listopad 2018 r.

Godz.: 09.30-11.00 / Miejsce: Akademia WSB

Warsztat: „Nie stój inwestuj!”

Rejestracja: tel: 32 295 93 29Opis

Uczestnik otrzyma wiedzę m.in. o tym:

 • Kto może zostać inwestorem
 • Czym różni się rynek finansowy od instrumentu finansowego
 • Co oferuje polski rynek kapitałowy
 • Jaka jest zależność pomiędzy podejmowanym ryzykiem a możliwym do osiągnięcia zyskiem
 • Czym różni się analiza techniczna od analizy fundamentalnej
 • Jakie są korzyści z wprowadzenia spółki na giełdę
 • Jak giełda wpływa na gospodarkę
 • Co nam pozwala osiągnąć sukces na giełdzie

Prowadzący

dr Piotr Dąbrowski

Adiunkt w Katedrze Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Specjalizuje się w rynkach i instrumentach finansowych. Wieloletni trader rynków terminowych. Doradza przedsiębiorstwom w zakresie zarządzania aktywami, transakcji hedgingowych, procedur IPO, wycen i analiz ekonomicznych. Opiniuje dla sądów jako biegły w sprawach gospodarczych. Współpracował m.in. z AMS Trade, BDM, HP, Kopex, PGG, PKP Cargo, Secus, ZAK i in. Szkolenie realizowane we współpracy z Fundacją Gełdy Papierów Wartościowych.

 

15 listopad 2018 r.

Godz.: 10.30-11.30 / Miejsce: Akademia WSB

Warsztat: „Jak zdobyć wymarzone stanowisko pracy? Kreatywne CV i mapy myśli drogą do rozwoju kariery.”

Rejestracja: tel: 32 295 93 29Opis

Celem wykładu jest zaprezentowanie najnowszych technik, takich jak myślenie wizualne, tworzenie map myśli i  kreatywnych CV, wspomagających rozwój kariery zawodowej osób z pokolenia Y. Uczestnicy wykładu dowiedzą się jak użyć tych technik do zdobycia wymarzonego stanowiska pracy, które pozwoli im osiągnąć sukces i spełnić życiowe cele.

Główne zmiany jakie już teraz obserwuje się na rynku pracy to odejście od stabilnej, linearnej kariery zawodowej w jednej dziedzinie na rzecz realizowania wielu, zróżnicowanych projektów. W przyszłości, nasze kariery będą bardziej złożone, wyspecjalizowane, fragmentaryczne, ale przede wszystkim oparte na współpracy. Nasze życie zawodowe będzie swoistym portfolio mikro karier. Wielu ekspertów podkreśla również, jak ważna stanie się umiejętność samodzielnego i kreatywnego kształtowania swojej kariery zawodowej i łączenie umiejętności i wiedzy z różnych dziedzin. Od współczesnego pracownika oczekuje się niestandardowego podejścia do rekrutacji i rozwoju własnej kariery. Każdemu przyszłemu informatykowi, specjaliście od marketingu oraz nauczycielowi mogą pomóc takie techniki jak myślenie wizualne, mapy myśli i kreatywne CV.

 

Prowadzący

Małgorzata Małecka – Tomala

Pełna pasji trenerka kreatywności, moderatorka design thinking oraz skuteczny menadżer i koordynator projektów. Zrealizowała już ponad 170 godzin szkoleń, wykładów i warsztatów dla ponad 3000 osób. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe w pracy w firmach w branży edukacyjnej, informatycznej, doradczej, zarządzania nieruchomościami, turystyki oraz administracji publicznej. Specjalistka w dziedzinie przedsiębiorczości, marketingu, kreatywności, innowacji oraz projektów. Pracownik i doktorantka Akademii WSB, w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Koordynator Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej. Autorka 17 publikacji naukowych w zakresie zarządzania, komunikacji marketingowej oraz turystyki. Pasjonatka fotografii podróżniczej i miłośniczka japońskiej kultury parzenia herbaty.

 

 

15 listopad 2018 r.

Godz.: 11.15-12.45 / Miejsce: Akademia WSB

Warsztat: „Bezpieczne finanse Seniora”

Rejestracja: tel: 32 295 93 29Opis

Wiodące zagadnienia szkolenia to bezpieczeństwo korzystania z usług bankowych, w szczególności transakcji bezgotówkowych, rozwój gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwo. Uczestnicy szkolenia poznają również instytucje, które chronią je jako konsumentów na rynku finansowym oraz jak sami powinni bronić się przed próbami wyłudzeń na rynku finansowym. Oprócz tego poruszone będą r zagadnienia dotyczące zagrożeń, na które narażeni są seniorzy – wyłudzenia metodą „na wnuczka”,  „na policjanta” itd.


Prowadzący

Mateusz Zając

Absolwent politologii na Akademii Pedagogicznej im. K.E.N. w Krakowie, ukończył również studia podyplomowe Audyt i kontrola wewnętrzna w przedsiębiorstwach w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w ING Banku Śląskim. Od 2008 r. roku pracuje w Centrum Prawa Bankowego i Informacji, obecnie na stanowisku Regionalnego Dyrektora Programów Edukacji Ekonomicznej w Krakowie. Odpowiada za realizacje Programów Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, Bankowcy Dla Edukacji i  BAKCYL na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Koordynuje moduł tematyczny „Nowoczesny wymiar bankowości spółdzielczej”.Przeprowadził ponad 300 wykładów na temat wiarygodności finansowej, zarządzania ryzykiem finansowym, oszczędzania i inwestowania, bankowości spółdzielczej czy cyberbezpieczeństwa na ponad 50 uczelniach w całej Polsce.

Współpracuje na stałe ze Związkiem Banków Polskich, Biurem Informacji Kredytowej czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl