I edycja Turnieju 2012 r.

I Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym 2012

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym odbył się w dniach 30.03-01.04.2012 r. w Dębnie w powiecie nowotarskim. Turniej adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z klas profilowanych, tj.: policyjnych, wojskowych, straży pożarnej a jego celem było wyłonienie najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce.

czytaj więcej o I Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym 2012

Patronat honorowy

Patronat honorowy nad Ogólnopolskim Turniejem Klas o Profilu Mundurowym objęli:

Wojewoda Śląski,

Prezydent Dąbrowy Górniczej,

Starosta Nowotarski,

Burmistrz Nowego Targu,

Komendanci:

Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach,

Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie,

Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach,

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Szkoły Policji w Katowicach.

Patronat medialny

TVP Katowice, Radio Alex z Zakopanego, portal DG.pl, sosnowiec.info

Zwycięzcy

W klasyfikacji generalnej Najlepszą Klasą o Profilu Mundurowym okazał się Zespół Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach, w składzie: Mariusz Gąsior, Patryk Mucha i opiekun zespołu Pan Sylwester Nowak. W nagrodę otrzymali dwa „złote indeksy WSB" na bezpłatne studia I – stopnia w ramach oferty Centrum Badań Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, miecz przechodni - Szczerbiec ze złotą rękojeścią (Miecz koronacyjny Królów Polski), szkolenie dla grona pedagogicznego, ufundowane przez SMG KRC.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęło Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży im. Jana Venuleta z Nowego Targu, w składzie: Bartłomiej Hojdas, Wojciech Łacniak i opiekun Pan płk. Wiesław Patlewicz.
Za zajęcie drugiego miejsca otrzymali dwa semestry kursu języka angielskiego, ufundowanego przez Europejską Szkołę Języków Obcych, działającą przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, szablę kawaleryjską WZ1880, ufundowaną przez firmę Agru oraz pobyt dla opiekuna w hotelu Orzeł Biały w Szczyrku.

Miejsce trzecie przypadło Zespołowi Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej z Tymbarku, w składzie: Tomasz Gałuszka, Tomasz Trzop i opiekun zespołu Pan płk. Jan Dominik. W nagrodę otrzymali jeden semestr kursu języka angielskiego, ufundowanego przez Europejską Szkołę Języków Obcych, działającą przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, szablę honorową gen. Sikorskiego, ufundowaną przez firmę Agru oraz pobyt dla opiekuna w hotelu Orle Gniazdo.

Partnerzy

Bikershop, Demar, Hotel Orle Gniazdo w Szczyrku, Janas, Mactronic, Pro Tactical, Hotel Orzeł Biały w Szczyrku, Eden, SMG KRC, Agru, Cichy Fight & Tactics Group Consulting, Wisport, Związki Zawodowe Szkoły Policji w Katowicach, Sklep Szkoły Policji w Katowicach, Tymbark.