O Konferencji

zapraszają do udziału

w Konferencji Naukowej pt. „Szkolnictwo zawodowe

– wyzwania współczesności”

Wydarzenie odbędzie się 31 marca 2016 r. w Muzeum Miejskim w Żywcu (Stary Zamek)

Zwiększone zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na umiejętności zawodowe, niesie ze sobą konieczność ścisłej współpracy szkół, zakładów pracy oraz instytucji rynku pracy  w zakresie kształcenia zawodowego. Ściśle z tym faktem związana jest organizacja praktyk
i praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy tak, aby kompetencje nabyte przez uczniów odpowiadały oczekiwaniom pracodawców.

Celem konferencji jest analiza potrzeb i trendów szkolnictwa zawodowego na bazie oczekiwań interesariuszy zewnętrznych oraz możliwości szkolnictwa zawodowego w powiecie żywieckim.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców i właścicieli firm, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, reprezentantów Kuratoriów Oświaty i Urzędów Pracy,  przedstawicieli hufców pracy oraz osoby zainteresowane tematyką konferencji.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, potwierdzone certyfikatem dla instytucji oraz indywidualnym.