Idea Dnia Otwartego

1 lutego 2019 r. w Akademii WSB
(Dąbrowa Górnicza, ul. Cieplaka 1C) obędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dla uczestników wydarzenia przewidziano bezpłatne wykłady, certyfikowane szkolenia a także możliwość odbycia konsultacji z pracownikami Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych - dr Edyta Bielak- Jomaa, która wspólnie z JM Rektor Akademii WSB - prof. nadzw. dr Zdzisławą Dacko- Pikiewicz dokona oficjalnego otwarcia V Dnia Otwartego UODO.

Dni Otwarte UODO (wcześniej GIODO) organizowane w różnych miejscach w Polsce to inicjatywa Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (wcześniej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych) zapoczątkowana w roku 2012. Ma umożliwić osobom zainteresowanym problematyką ochrony danych osobowych udział w specjalistycznych konferencjach, szkoleniach oraz dyskusjach, które odbywać się będą blisko ich miejsca zamieszkania.

Od początku realizacji inicjatywy w jej organizację włącza się Akademia WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej), w której odbył się historyczny, pierwszy Dzień Otwarty GIODO.

Uczelnia od 2011 roku, jako jedna z nielicznych w Polsce, specjalizuje się w kształceniu ekspertów z zakresu Ochrony Danych Osobowych w administracji i biznesie m.in. w ramach studiów podyplomowych realizowanych we współpracy z Urzędem Ochrony Danych Osobowych. (szczegółowa oferta studiów dostępna: TUTAJ)