Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Cel konferencji

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz sposobu postrzegania bezpieczeństwa Polski w aktualnej sytuacji geopolitycznej przez różne instytucje oraz środowiska akademickie zaproszone do udziału w konferencji.

 

Podczas konferencji poruszone zostaną dwa zasadnicze obszary tematyczne. Pierwszy, wskazujący na zmieniające się uwarunkowania bezpieczeństwa Polski w istniejącej sytuacji geopolitycznej oraz drugi, wskazujący na szanse, wyzwania oraz zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w kontekście realizacji przyjętej polityki bezpieczeństwa narodowego w różnych jej obszarach.

 

Wynikiem konferencji będzie wydanie monografii na temat: „Uwarunkowania bezpieczeństwa Polski w XXI wieku”,  która przyczyni się do przeglądu i usystematyzowania aktualnego stanu wiedzy i doświadczeń praktycznych w powyższych obszarach. Będzie też stanowić wartościowe źródło wiedzy dydaktyczno-naukowej oraz praktycznej. 

Nasi partnerzy