Program i rejestracja

Akademia WSB, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach oraz Szkoła i Przedszkole Wesołe Słoneczka

zaprasza na Konferencję

"Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe. Diagnoza i terapia"

Katowice, 7 marca 2019 r.

14:30 – 15:00

Rejestracja uczestników

15:00 – 15:15

Uroczyste otwarcie konferencji

dr Marcin Lis, Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem Akademii WSB

dr Jerzy Grad, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach

Marta Ir - Dyrektor szkoły i przedszkola Wesołe Słoneczka

15:15 – 15:45

„Wspieranie dziecka jąkającego się w środowisku domowym, przedszkolnym i szkolnym”

Prelegent: Katarzyna Ploch - Specjalizuje się w diagnozie i terapii osób jąkających się. Określa siebie jako reprezentantkę obu środowisk – zarówno logopedów, jak i osób jąkających się. Od 1998 roku prowadzi działalność terapeutyczną, a także społeczną na rzecz osób jąkających się.

15:45 – 16:15

„Czy autyzm jest w mózgu?”

Prelegent: Małgorzata Spendel - Psycholog, logopeda. Posiada 35 letnie doświadczenie w pracy psychologicznej, w tym diagnostyczno-terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Od 15 lat realizuje autorskie programy szkoleń dla nauczycieli w dziedzinie specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci i młodzieży.

16:15 – 16:45

„Mity i stereotypy – wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem”

Prelegent:  Beata Zawiślak - pedagog, wykładowca uczelniany, autorka książki Dziecko autystyczne. Prawdziwa opowieść o Maciusiu. Kilkunastoletni praktyk w pracy z osobami z deficytami rozwojowymi.

16:45 – 17:15

„Stymulowanie twórczej ekspresji dziecka ze spektrum autyzmu poprzez działania arteterapeutyczne”

Prelegent: Marta Ir - terapeuta, pedagog specjalny z ponad 25 letnim stażem, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem oraz dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słoneczka" z oddziałami integracyjnymi w Katowicach.

Zakończenie konferencji oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa

Warunki uczestnictwa

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypałnienie kwestionariusza on-line dostępnego poniżej. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik warsztatów uzyska certyfikat uczestnictwa zawierający zakres programowy zgodny z programem konferencji.

Data i miejsce organizacji konferencji

Konferencja odbędzie się dnia 7 marca 2019 r. w siedzibie głównej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7 (Aula dolna).

Wypełnij Formularz ON-LINE (kliknij)

Sprawdź ofertę dofinansowanych studiów podyplomowych - TUTAJ

W przypadku problemu z logowaniem proszę przejść na stronę: https://bit.ly/2NxGVnn