Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Napisali o festiwalu

Artykuły

Pomimo niepokojących sygnałów o wysokim poziomie bezrobocia wśród młodych, wykształconych ludzi studiować warto. To inwestycja, która przynosi jedna z najwyższych stóp zwrotu zainwestowanego kapitału.

Forum Akademickie 5/2012

Link do wersji on-line

czytaj więcej o

 

Jak niszczy się dyski twarde, jak żyje się w Czarnobylu po 25 latach od katastrofy, dlaczego latają samoloty i czy horror może być źródłem wiedzy o kulturze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

czytaj więcej

 

[...] Inicjatywa ta cieszy się niesłabnącym powodzeniem od 8 lat. Zainicjowana w 2005 r. co rok przeistacza niespełna 130-tysięczne miasto Dąbrowa Górnicza w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez 7 dni ożywają gorące dyskusje światowej sławy naukowców, prowadzone są debaty społeczno-kulturalne, organizowane spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty i wykłady naukowe.

 

czytaj więcej

 

W dąbrowskiej Wyższej Szkole Biznesu ruszyła kolejna edycja Festiwalu Nauki. Już ósmą odsłonę tej imprezy uroczyście rozpoczęła debata panelowa: „Studiuj z głową! Czy wiesz, co Cię czeka na uczelni?". W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz szkolnictwa wyższego w naszym kraju.

Biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek pracy, trudno też nie zadać pytania – Czy w ogóle warto studiować?

Poza wspomnianą debatą oferta Festiwalu Nauki to również liczne wykłady, warsztaty oraz spotkania z wybitnymi osobami ze świata nauki, kultury, czy mediów.

Tegoroczny Festiwal Nauki potrwa jeszcze do niedzieli 25 marca. Wszystkie imprezy są bezpłatne i otwarte dla każdego. Szczegółowe informacje o terminach zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej dąbrowskiego festiwalu.

 

zobacz materiał video z debaty

 

Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 8 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej.
Inicjatywa ta cieszy się niesłabnącym powodzeniem od 8 lat. Zainicjowana w 2005 r. co rok przeistacza niespełna 130 tysięczne miasto Dąbrowa Górnicza w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez 7 dni ożywają gorące dyskusje światowej sławy naukowców, prowadzone są debaty społeczno-kulturalne, organizowane spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty i wykłady naukowe.

 

czytaj więcej

 

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. VIII Festiwal Nauki będzie serwował ciekawostki [...]

 

czytaj więcej

 

Debata "Studiuj z głową! Czy wiesz co Cię czeka na uczelni!", zainauguruje VIII Festiwal Nauki, który w poniedziałek 19 marca rozpoczyna się w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie, podczas którego będzie można poznać dobroczynne skutki uderzenia w głowę, dowiedzieć jakie konsekwencje ekonomiczne niosą ze sobą zmiany klimatyczne zakończy się w niedzielę 25 marca. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

 

czytaj więcej

 

Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 8 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej. Festiwal odbędzie się w dniach 19-25 marca 2012 r.

 

czytaj więcej

 

W dniach 19 – 25 marca 2012 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się w VIII Festiwal Nauki. Organizatorem Festiwalu jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Celem Festiwalu jest ukazanie przydatności wiedzy, zademonstrowanie praktycznych korzyści wynikających z jej rozwoju. Festiwal kierowany jest do mieszkańców regionu. W jego trakcie odbywają się spotkania, dyskusje, pokazy, wykłady, prezentujące różne dokonania naukowe oraz ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

 

czytaj więcej

 

Kilkadziesiąt wykładów naukowych i spotkań artystycznych - to bilans VIII Festiwalu Nauki, który zakończył się wczoraj w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W weekend odbyły się ostatnie naukowe spotkania, wśród nich również to przygotowane specjalnie dla najmłodszych.

Sobotni wykład dla dzieci pt."Meble z odpadów czyli Eko Design" poprowadził dr hab. Tomasz Wójcik, nauczyciel akademicki, architekt wnętrz i projektant. W trakcie wykładu prezentowane były niezwykłe przedmioty wykonane z rzeczy zbędnych, lądujących w naszych koszach.

 

czytaj więcej

 

We wtorek w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oficjalnie zainaugurowano VIII Festiwal Nauki. Przez kilka kolejnych dni w budynku uczelni odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, wykładów, prezentacji oraz warsztatów z różnych dziedzin nauki i techniki. Festiwal potrwa do niedzieli.

 

czytaj więcej

 

Chociaż pierwsze wykłady w ramach VIII Festiwalu Nauki organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu rozpoczęły się w poniedziałek, jego oficjalne otwarcie nastąpiło 20 marca.

Debatę inauguracyjną dotyczącą problemów ludzi, którzy stoją przed wyborem odpowiedniego kierunku studiów otworzył Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej. - Sam jestem doskonałym przykładem na to, że nasze życie zawodowe nie zawsze toczy się zgodnie z wykształceniem. Dziś jestem prezydentem miasta, chociaż studiowałem medycynę – przypomniał Zbigniew Podraza.

 

czytaj więcej

 

Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 8 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej.

 

czytaj więcej

 

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej dzisiaj rozpoczyna się VIII edycja Festiwalu Nauki. Festiwal potrwa do niedzieli. Co przygotowali organizatorzy na tegoroczną edycję Festiwalu Nauki? Mówi Magdalena Kot-Radojewska z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej:
Do kogo jest adresowany festiwal. Mówi ponownie Magdalena Kot-Radojewska:

 

odsłuchaj nagrania

 

Festiwal, jak co roku, obfitował będzie w wykłady, prelekcje i pokazy. Posłuchać będzie można m.in. o tradycjach miłosnych w Zagłębiu, wczesnośredniowiecznym hutnictwie srebra i ołowiu rozwijającym się od Olkusza po Bytom, wziąć udział w warsztatach w Obserwatorium Astronomicznym w Zespole Szkół nr 1 czy obejrzeć starodruki ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

czytaj więcej

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |


 

Nasi partnerzy

Patronat honorowy