Wizyta studyjna w NBP

Kategoria: Studenci

5 listopada 2012 r. studenci kierunków: ekonomia i zarządzanie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w wizycie studyjnej w Narodowym Banku Polskim podczas tzw. Dni Otwartych NBP 2012.
Podczas wizyty studenci mieli okazję uczestniczyć w debatach z udziałem ekspertów, testach z wiedzy o finansach a także zwiedzić bank  z przewodnikiem. Wszystkie wydarzenia odbyły się pod wspólnym hasłem przewodnim: NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu.
Podczas Dni Otwartych zaprezentowano zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych. Jak co roku nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota – w ten dzień dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki!

Wizyta została zorganizowana w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz".

Wizyta studyjna w NBP

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Studenci