Fotorelacja z debaty pt. "Wyzwania logistycznego rynku pracy w województwie śląskim"

Kategoria: Studenci

W dniu 27 czerwca br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się debata pt. "Wyzwania logistycznego rynku pracy w województwie śląskim". Inicjatorem przedsięwzięcia był portal pracujwlogistyce.pl

Podczas dyskusji poruszono następujące zagadnienia:
•    Śląsk jako rynek pracy, stan obecny i perspektywy rozwoju
•    Co jest specyfiką logistyki  województwa śląskiego?
•    Firmy logistyczne na rynku pracy województwa śląskiego - na kogo czekają pracodawcy?
•    Potencjał edukacyjny Śląska a potrzeby rynku pracy w logistyce
•    Problemy rynku pracy w logistyce na Śląsku - niedobór czy nadmiar talentów?

Ponadto ogłoszono wyniki najnowszego Raportu Manpower pt. „Niedobór talentów”, którego celem jest określenie problemów, jakie napotykają pracodawcy obsadzając kluczowe stanowiska, a także które zawody, i dlaczego, są najbardziej pożądane przez pracodawców.

W debacie wzięli udział przedstawicie największych firm TSL z rejonu Śląska tj.:
•    Interworld Logistics
•    Polbod Trans
•    ID Logistics
•    Sped Trans Polska
•    DB Schenker Rail Polska
•    Delta Trans
•    ET Logistik
•    Manpower

oraz studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Studenci