Wiyzta studzjna studentów informatyki w UPC

Kategoria: Studenci

Poprzez zachowanie praktycznego charakteru spotkania  studenci mieli okazję do:

·          poznania urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy Działu Technicznego m.in. kable koncentryczne i optyczne, mierniki wyposażone w modem kablowy, a także spawanie światłowodów i pomiary reflektometryczne.

·          zwiedzenia stacji czołowej (headendu), w tym poznanie rozwiązań technicznych stosowanych w  systemach komputerowych (wirtualizacja systemów, rozwiązania macierzowe oraz biblioteki kopii zapasowych), a także systemów transmisji stosowanych w komunikacji dwukierunkowej (TV cyfrowa, Internet, telefon).

·          poznania pracy na infolinii technicznej i charakteru pracy Inżynierów ds. Wsparcia Usług Cyfrowych (przysłuchiwanie się rozmowom pracowników z Klientami), poznania aplikacji stosowanych przez pracowników w codziennej pracy oraz sprzętu dostarczanego Klientom Firmy (dekodery, modemy).

Wizyta studyjna studentów informatyki UPC

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Studenci