Wizyta stydyjna studentów Logistyki w Technoparku w Gliwicach

Kategoria: Studenci

29 listopada studenci Logisyki II roku wzięli udział w wizycie studyjnej w Parku Naukowo-Technologicznym (Technoparku) w Gliwicach. Głównym celem wizyty było zapoznanie studentów z głównymi celami działalności technoparków i inkubatorów przedsiębiorczości  tj.: tworzenie nowych, innowacyjnych firm technologicznych; transfer technologii do MSP; pozyskiwanie środków z UE i.in. Podczas spotkania pracownicy technoparku starali się zmotywować studentów do założenia własnej innowacyjnej działalności gospodarczej, do prowadzenia której można uzyskać dofinansowanie z UE w wysokości 40 tyś. zł. Biorąc pod uwagę, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest najbardziej innowacyjną Uczelnią w regionie studenci, szczególnie kierunków inżynierskich, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pomysłu i wsparcia merytorycznego w zakresie założenia, własnej, opartej na najnowszych technologiach firmy.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Studenci