I Transgraniczne Forum Gospodarcze

Kategoria: Konferencje i Seminaria

Głównym celem I Transgranicznego Forum Gospodarczego było wzmocnienie współpracy lokalnych przedsiębiorców po obu stronach Olzy i rozwoju ich firm. Forum stało się inspiracją i źródłem wiedzy dla ludzi biznesu, przedstawicieli władz samorządowych oraz świata nauki.

O kształceniu w aspekcie współpracy transgraniczej uczestnikom konferencji opowiedział Dyrektor Biura Rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - Dominik Penar.

Wśród zaproszonych gości znależli się m.in. :
- Pani Anna Olszewska, Konsul Generalny RP w Ostrawie,
- Pani Aleksandra Gajewska-Przydryga, Wicemarszałek Województwa Śląskiego,
- Pani Magdalena Holeksová, Dyrektor Czesko-Polskiej Izby Handlowej,
- Pan Wojciech Pobóg-Pągowski, I radca, kierownik Wydziału Promocji Handlu
i Inwestycji Ambasady RP w Pradze,
- Pan Tadeusz Adamski, Dyrektor Wydziału Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach,
- Pan Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
a także prof. Andrzej Jacek Blikle, Prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych z Warszawy.

Gospodarzami spotkania byli Pan Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta Cieszyna i Vít Slováček, Starosta města Český Těšín.

Partnerem merytorycznym FORUM była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Konferencje i Seminaria