Dźwięki w zasięgu ręki - warsztaty z akustyki w DUD

Kategoria: Inicjatywy

15 stycznia Studenci DUD wzięli udział w warsztatach Pana Korka "Dźwięki w zasięgu ręki - budujemy instrumenty". Warsztaty łączyły w sobie zagadnienia z zakresu fizyki, akustyki i muzyki. Podczas zajęć DUDusie dowiedzieli się się m.in., co to jest amplituda dźwięku, jaką najniższą i najwyższą częstotliwość dźwięku potrafimy wytworzyć za pomocą gardła oraz jak powstaje mowa i co to jest vocoder. Sprawdzili także, gdzie dźwięk jest szybszy: w powietrzu czy w metalu, a przy pomocy prostych rzeczy (takich jak kartonowe rolki po papierowych ręcznikach, słomki i gumowe rękawiczki) zbudowali  instrumenty dęte.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy