Styczniowe spotkania w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Kategoria: Inicjatywy

12 stycznia 2013 roku studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w kolejnych wykładach. Tropiciele Nauki (6-8 lat) uczestniczyli w wykładzie dr Mieczysława Leśnioka "Słońce, burza, śnieg - co wisi w powietrzu", podczas którego zdobywali informacje na temat pogody i zjawisk atmosferycznych. Dzięki doświadczeniom, prezentacjom oraz pomocom naukowym, dzieci dowiedziały się, czym różni się tornado od huraganu, jaką cechę wspólną mają płatki śniegu oraz jak mocno może wiać wiatr. DUDusie zmierzyły także siłę własnego oddechu. Młodzi Naukowcy (8-12 lat) wzięli udział w wykładzie dr inż. Grzegorza Sierpińskiego "Genialny Poszukiwacz Skarbu - jak działa GPS?". Podczas zajęć Studenci DUD poznali m.in. zasadę działania systemu GPS i GIS oraz dowiedzieli się, jak wyrazić położenie obiektu w przestrzenii. Wykład dla Rodziców na temat metod wychowawczych oraz czynników ryzyka i czynników hamujących zachowania dysfunkcyjne u dorastających dzieci poprowadził prof. Marek Walancik.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy