Cudowny świat kwantów w Łazach

Kategoria: Inicjatywy

1 grudnia Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach wzięli udział w wykładzie dr inż. Marcina Soboty "Czy ludzkość można zamknąć w kostce cukru - niezwykły świat kwantów". Podczas spotkania dzieci wspólnie z prowadzącym szukały odpowiedzi na pytania: Jak zbudowany jest świat? Czy woda może płynąć pod górę? Czy można być jednocześnie w kilku miejscach na raz? Dlaczego na dachu budynku starzejemy się szybciej niż na parterze? Dowiedziały się także, co to złudzenie optyczne oraz w jaki sposób można oszukać ludzkie oko.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy