Rycerze i księżniczki w Świętochłowicach

Kategoria: Inicjatywy

„Rycerze i księżniczki – życie i obyczaje w rycerskim średniowieczu” - to kolejny wykład, w którym udział wzięli studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. Na zajęciach zorganizowanych 24 listopada Studenci mogli dowiedzieć się jak wyglądały średniowieczne obyczaje i życie codzienne. Dzięki eksponatom dzieci same mogły ocenić ile ważył miecz, jak wyglądała zbroja i jakie panowały trendy w strojach począwszy od najmniej zamożnych mieszkańców wiosek po damy dworu i rycerzy. Wykład poprowadził Tomasz Konopka zwany Tomko z Konopczyc - prezes i dowódca Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, który przybliżył Studentom również wiele faktów historycznych, wyjaśnił jak wyglądała walka na polu bitwy, a jak na turniejach, kim byli Zawisza Czarny oraz Dobiesław z Oleśnicy.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy