No to Ha dwa Ooo! DUDusiowe warsztaty z Panem Korkiem

Kategoria: Inicjatywy

6 listopada 2012 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego z grupy Tropiciele Nauki wzięli udział w warsztatach Pana Korka pt. "No to Ha Dwa Ooo!". Podczas zajęć młodzi miłośnicy eksperymentów sprawdzili, jak działa siła wyporu, co to jest napięcie powierzchniowe i z jaką siłą naciska na nas powietrze. Studenci zbadali także gęstość różnych substancji i sprawdzili, czy stojąca woda się rusza. Wszystkie prezentowane eksperymenty można wykonać domowym sposobem, z czego wielu naszych Studentów zapewno skorzystało, urządzając w domowych łazienkach prawdziwe laboratoria.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy