I wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Kategoria: Inicjatywy

22 września 2012 r. odbył się 1 wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. Współorganizatorami inicjatywy są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miasta Świętochłowice oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach, który jest gospodarzem spotkań. Honorowy Patronat nad Uniwersytetem objął Prezydent Świętochłowic – pan Dawid Kostempski. Wykład inicjujący Uniwersytet Dziecięcy poprowadził naukowiec – Pan Mateusz Stocki, doktorant Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a tematem zajęć był „Wściekły azot”. W pierwszym spotkaniu uniwersyteckim, pełnym wybuchowych doświadczeń i widowiskowych eksperymentów, udział wzięło blisko 100 młodych studentów ze Świętochłowic oraz miast ościennych, wraz z rodzicami. Gościem specjalnym wykładu był Prezydent Miasta Świętochłowice – Pan Dawid Kostempski.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy