Wyprawa w głąb człowieka - DUD

Kategoria: Inicjatywy

14 i 21 młodsi studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w zajęciach dr Edyty i dr Wojciecha Sierków "Wyprawa w głąb człowieka". W ramach dwuspotkaniowych warsztatów DUDusie zapoznali się z budową i zasadami pracy serca, oglądali tkanki pod mikroskopem oraz uczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć dzieci wykonywały także „sekcję” tkanki wątroby oraz szereg doświadczeń biologicznych, które pozwoliły im zapoznać się z budową i zasadami pracy wątroby i żołądka.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy