Od papirusa do ebooka - warsztaty dla studentów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Kategoria: Inicjatywy

16 kwietnia 2012 roku studenci DUD wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez mgr Melanię Dyba. Podczas zajęć "Od papirusa do ebooka" studenci mieli okazję zapoznać się z historą powstawania i rozwoju książki, uczyli się odczytywać bogatozdobione inicjały, dowiedzieli się także o różnych technikach powstawania książek, ich ilustrowania i oprawiania. Dzieci mogły także przyjrzeć się z bliska naprawdę starym egzemplarzom książek. Warsztaty były nagrodą dla uczestników konkursu rysowniczego "Słowem malowane". Galerię prac można obejrzeć na stronie internetowej Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy