Wykład DUD - śladami historii

Kategoria: Inicjatywy

10 marca studenci DUD uczestniczyli w kolejnym wykładzie. Tym razem nauką przewodnią była historia. Ten trudny dość temat zaproszeni przez nas wykładowcy - Tomasz Konopka z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin oraz dr Jacek Kurek zaprezentowali w sposób niezwykły i przystępny. Młodsi studenci DUD mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje rycerskie, przymierzyć elementy zbroi, spróbować naciągnąć prawdziwy łuk, dowiedzieć się, czym i dlaczego zajmowali się giermkowie i damy dworu. Tymczasem starsi studenci DUD w historię zagłębili się w sposób interdyscyplinarny - odpowiednie tło muzyczne, półmrok, obrazy z różnych krajów i epok pozwoliły dzieciom odkryć, że o przeszłości opowiadają nam nie tylko książki, ale i inne dzieła sztuki. I to jak opowiadają! Wykład dla rodziców poprowadziła mgr Anna Dudzic-Bernacka. Tym razem motywem przewodnim był wpływ gier komputerowych i nowoczesnych mediówna psychikę dzieci.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy