DUDusiowe Literackie Podróże

Kategoria: Inicjatywy

1 marca 2012 roku odbyły się II DUDusiowe Literackie Podróże. Tym razem prowadząca warsztaty - mgr Anna Wierzbicka - zabrała małych słuchaczy Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w wirtualną podróż do Szwecji. Zajęcia przybrały formę wykładu połączonego z prezentacją multimedialną. Dzieci z uwagą obejrzały barwną prezentację, podziwiając m.in. ciekawe miejsca, miasta, obyczaje i rodzinę królewską. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły szwedzkie tradycje bożonarodzeniowe i wielkanocne. Podczas zajęć zorganizowano też tradycyjną szwedzką zabawę w plotkę oraz krzyżówki. Prowadząca odczytała dzieciom fragmenty szwedzkich książek np. Pipi. Dzieci zadawały wiele pytań i chętnie brały udział w dyskusji na temat literatury.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy