Ten wspaniały Wszechświat - warsztaty DUD

Kategoria: Inicjatywy

28 lutego i 6 marca studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w pełnych zaskakujących eksperymentów warsztatach "Ten wspaniały Wszechświat". Motywem przewodnim warsztatów Pan Korka był Układ Słoneczny oraz jego planety, jednak podczas zajęć studenci DUD zdobywali wiedzę nie tylko z astronomii, ale także z zakresu fizyki, chemii i mechaniki. Dzięki warsztatom dzieci poznały zasadę działania m.in. silnika odrzutowego, budowy teleskopów i radioteleskopów, wytwarzały także atmosferę Wenus i badały efekty cieplarniane na tej planecie.Nie zabrakło też pokazu filmu trójwymiarowego.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy