Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - warsztaty "Literackie Podróże"

Kategoria: Inicjatywy

12 stycznia studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w warsztatach czytelniczych. Celem „Literackich Podróży” okazały się Chiny. Studenci DUD mieli więc okazję zapoznać się z niezwykłą kulturą tego kraju i obyczajami jego mieszkańców. DUDUsie dowiedziały się także, kto wynalazł ryż, jak wyglądają tradycyjne chińskie dania, co łączy zegary, banknoty, taczki i porcelanę. Dzieci dowiedziały się także co to jest mandala i każde z nich miało okazję namalować własną, przelewając swoje emocje na papier. Uczestnicy warsztatów wysłuchali także chińskiej baśni „Kiedy Pani Złość, przychodzi z wizytą”, dzięki której dowiedziały się, co to jest Kan-No-Mushi oraz kiedy i w jaki sposób się pojawia. Zajęcia przygotowała i poprowadziła mgr Anna Wierzbicka.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy