Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy - Wesoły Urwis uczył ortografii

Kategoria: Inicjatywy

8 i 16 grudnia studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w warsztatach "Wesoły Urwis potrafi nauczyć Was ortografii". W nietypowych zajęciach z ortografii uczestniczyły dzieci w wieku 7-9 lat. Zajęcia, prowadzone przez Europejski Instytut Szkoleniowy z Dąbrowy Górniczej, miały na celu zapoznanie dzieci z tzw. metodą hakową. W czasie zajęć dzieci kojarzą daną trudność ortograficzną z odpowiadającym jej "hakiem" - postacią Urwisa, ósemki, Chińczyka, hieny, rzodkiewki i żaby. Poznają kolejne wyrazy poprzez krótkie opowiadania, wierszyki wzbogacone kolorowymi obrazkami. Szereg dodatkowych ćwiczeń, rysowanie i klejenie z plasteliny "haków", układanie puzzli, rozsypanek, rozwiązywanie krzyżówek pomagało dzieciom w zapamiętywaniu wprowadzonych wyrazów.

Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Inicjatywy