Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

Zapraszamy do udziału w kolejnej Grze Miejskiej ZŁOTO DLA ZUCHWAŁYCH już 27 maja 2017 r.!

Już 27 maja 2017 r. odbędzie się kolejna edycja Gry Miejskiej w Dąbrowie Górniczej pod hasłem "ZŁOTO DLA ZUCHWAŁYCH" pod patronatem Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W czasach, gdy Dąbrowa Górnicza rosła w przemysłową siłę na teren miasta przybył Rockeseller - nikomu nieznany, nieco milczący człowiek. Jak się szybko okazało, miał niesamowity zmysł do zarabiania pieniędzy! W ciągu kilku lat dorobił się potężnego majątku. Wielu współpracowników Rockesellera zacierało ręce, gdy tylko dowiedzieli się, że bogaty przedsiębiorca ciężko się rozchorował. Niektórzy nawet próbowali mu w chorobie ulżyć. Rockeseller przejrzał zamiary chciwych współpracowników i ukrył swój majątek tak, by nikt go nie znalazł. Dla śmiałków, którzy chcieliby się wzbogacić przygotował szereg niespodzianek... Kto będzie godzien złota Rockesellera?czytaj więcej o Zapraszamy do udziału w kolejnej Grze Miejskiej ZŁOTO DLA ZUCHWAŁYCH już 27 maja 2017 r.!

Czym jest FabLab, Hackerspace i Makerspace? Ogólnopolski Konwent FabLabów w Łodzi!

20 maja 2017 roku, po raz pierwszy w FabLab Łódź odbył się ogólnopolski zjazd inicjatyw typu FabLab, Hackerspace, Makerspace!

Naukowcy z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dyskutowali o nowych modelach ekonomii społecznej i otwartych warsztatów fabrykacji. 


W ramach Nocy Wytwórców oraz Konwentu spotkały się 22 organizacje polskiego ruchu makermovement, których przedstawiciele rozmawiali o szansach, perspektywach, koncepcjach dalszych inicjatyw.


Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej współorganizowała Konwent, w ramach międzynarodowego projektu dofinansowanego z programu Erasmus+ pt. A Knowledge Alliance between HEIs, Makers and Manufacturers to boost Open Design & Manufacturing in Europe -  OD&M.

 

czytaj więcej o Czym jest FabLab, Hackerspace i Makerspace? Ogólnopolski Konwent FabLabów w Łodzi!

Jak zarządzać innowacjami i pozyskiwać fundusze na działalność startupu - Innovation Day 2017

W dniu 19 maja 2017 r. Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości współorganizował Innovation Day  2017 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele największych Polskich firm m.in. Tauron czy Rafako S.A., a także młodzi przedsiębiorcy prowadzący startupy i osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej. Wydarzenie było okazją do dyskusji na temat zarządzania innowacjami, wdrażania innowacyjnych technologii oraz możliwości uzyskania środków finansowych na rozwój działalności innowacyjnej.

 

 

 

czytaj więcej o Jak zarządzać innowacjami i pozyskiwać fundusze na działalność startupu - Innovation Day 2017

Zapraszamy na spotkanie z ekspertem ds. innowacji - Zygmuntem Grajkowskim - Partnerem Zarządzającym Funduszu Venture Capital

Zapraszamy na spotkanie z ekspertem ds. innowacji z Panem Zygmuntem Grajkowskim - Partnerem Zarządzającym w spółce Giza Polish Ventures I – funduszu Venture Capital wspieranym przez doświadczoną izraelską firmę Giza Venture Capital, która obecnie zarządza funduszami o wartości przekraczającej 600 mln USD.


Spotkanie odbędzie się 19 maja 2017 r. w godzinach 10:00-10:50 w Audytorium D w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1 C. Wstęp wolny.


Pan Zygmunt Grajkowski posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży technologicznej i corporate finance, które zdobył pełniąc różne funkcje kierownicze w spółkach informatycznych, międzynarodowych firmach doradczych i funduszach venture capital. 

 

czytaj więcej o Zapraszamy na spotkanie z ekspertem ds. innowacji - Zygmuntem Grajkowskim - Partnerem Zarządzającym Funduszu Venture Capital

Szkolenia z zakresu kreatywności i innowacyjnego tworzenia pomysłów biznesowych dla studentów Uniwersytetu w Mariborze w Słowenii

W dniu 10 maja 2017 r. Koordynator Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości - Małgorzata Małecka - Tomala przeprowadziła szkolenia z zakresu kreatywności i innowacyjnego tworzenia pomysłów na biznes dla studentów Uniwersytetu w Mariborze Podczas szkoleń pt. Innovation in education – creative methods of learning and developing personal skills uczestnicy zapoznali się z innowacyjnymi metodami uczenia się m.in. mapami myśli oraz wykonali ćwiczenia rozwijające kreatywne myślenie i pomagające tworzyć innowacyjne pomysły na biznes. 

czytaj więcej o Szkolenia z zakresu kreatywności i innowacyjnego tworzenia pomysłów biznesowych dla studentów Uniwersytetu w Mariborze w Słowenii

 

Nasi partnerzy