Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

Warsztaty „Jak zostać badaczem?” już za nami

W dniu 22 lutego w ramach projektu „Galaktyka talentów – Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odbyły się  warsztaty "Jak zostać badaczem?" które poprowadził dr hab. Armand Cholewka.

czytaj więcej o Warsztaty „Jak zostać badaczem?” już za nami

Dlaczego wulkany wybuchają a ziemia się trzęsie? Tajemnice ekstremalnych zjawisk przyrodniczych".

W dniu 04 lutego 2017 roku odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu pt. "Dlaczego wulkany wybuchają a ziemia się trzęsie? Tajemnice ekstremalnych zjawisk przyrodniczych" - prowadząca mgr Małgorzata Małecka-Tomala.

 

czytaj więcej o Dlaczego wulkany wybuchają a ziemia się trzęsie? Tajemnice ekstremalnych zjawisk przyrodniczych".

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA - II semestr roku akademickiego 2016/2017

Szanowni Rodzice!!!

 

Dla dzieci chcących dołączyć do grona studentów Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu w II semestrze roku akademickiego 2016/2017, opłata za udział w zajęciach wynosi 50 zł.

 

Opłata obowiązuje od 1 lutego 2017 roku i uprawnia do udziału w zajęciach Uniwersytetów Dziecięcych WSB organizowanych po 1 lutym 2017 r.

 

Prosimy o rejestrację on-line.

Opłatę prosimy wnosić na konto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ING Bank Śląski S.A. o/Dąbrowa Górnicza 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554 (tytułem: imię i nazwisko dziecka, UDŻ).

Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, które  odbywać się będą od 22.02.2017 do 22.04.2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu, Wydziale Zamiejscowym w Żywcu, ul. Komisji Edukacji Narodowej 3. Prosimy o zapoznanie się z propozycjami warsztatów oraz zapoznanie się z terminami,  w których będą się odbywać.

czytaj więcej o Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zdrowych, pogodnych oraz wesołych Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017

życzą Rektor, Prorektorzy oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Gdzie prowadzą czarne dziury i czy możliwe są podróże w czasie?

Czy podróże w czasoprzestrzeni są możliwe? Czym są czarne dziury? Czy czarne dziury w ogóle istnieją? Co to jest załamanie czasoprzestrzeni?

W sobotę 3 grudnia 2016 r. nasi Młodzi Naukowcy wzięli udział w niesamowicie wciągającym wykładzie o obszarze czasoprzesterzeni. Dowiedzieli się czym są czarne dziury, czym jest czasoprzestrzeń.

Wykład "Gdzie prowadzą czarne dziury i czy możliwe są podróże w czasie?" w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu poprowadził dr inż. Andrzej Katunin.

czytaj więcej o Gdzie prowadzą czarne dziury i czy możliwe są podróże w czasie?

Wędrówki po historii cywilizacji. Starożytny Egipt

W dniu 5 listopada 2016 r. w niezwykłą podróż po starożytności małych studentów zabrała Pani Zuzanna Jagiełło. Za nami wykład pt. "Wędrówki po historii cywilizacji. Starożytny Egipt", któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz liczne eksponaty. 

czytaj więcej o Wędrówki po historii cywilizacji. Starożytny Egipt

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

15 października 2016 r. rozpoczęliśmy piątą edycję Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu uroczystą inauguracją i widowiskowym wykładem pt. „Pod napięciem”.

czytaj więcej o Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

Zaproszenie na Inaugurację Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

W sobotę, 15 października 2016 r. o godz. 14:00 w Sali Lustrzanej w Nowym Zamku w Parku Żywieckim zapraszamy na uroczystą Inaugurację Nowego Roku Akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego.

Podczas uroczystości nowi Studenci UD odbiorą indeksy, a wykład inauguracyjny pt. "Pod napięciem" poprowadzi popularyzatorka nauki - Pani Sonia Myczkowska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Inauguracji Studentów UD w Żywcu wraz z Rodzicami.

 

Nasi partnerzy