Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

Zdrowych, pogodnych oraz wesołych Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017

życzą Rektor, Prorektorzy oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Gdzie prowadzą czarne dziury i czy możliwe są podróże w czasie?

Czy podróże w czasoprzestrzeni są możliwe? Czym są czarne dziury? Czy czarne dziury w ogóle istnieją? Co to jest załamanie czasoprzestrzeni?

W sobotę 3 grudnia 2016 r. nasi Młodzi Naukowcy wzięli udział w niesamowicie wciągającym wykładzie o obszarze czasoprzesterzeni. Dowiedzieli się czym są czarne dziury, czym jest czasoprzestrzeń.

Wykład "Gdzie prowadzą czarne dziury i czy możliwe są podróże w czasie?" w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu poprowadził dr inż. Andrzej Katunin.

czytaj więcej o Gdzie prowadzą czarne dziury i czy możliwe są podróże w czasie?

Wędrówki po historii cywilizacji. Starożytny Egipt

W dniu 5 listopada 2016 r. w niezwykłą podróż po starożytności małych studentów zabrała Pani Zuzanna Jagiełło. Za nami wykład pt. "Wędrówki po historii cywilizacji. Starożytny Egipt", któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz liczne eksponaty. 

czytaj więcej o Wędrówki po historii cywilizacji. Starożytny Egipt

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

15 października 2016 r. rozpoczęliśmy piątą edycję Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu uroczystą inauguracją i widowiskowym wykładem pt. „Pod napięciem”.

czytaj więcej o Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

Zaproszenie na Inaugurację Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

W sobotę, 15 października 2016 r. o godz. 14:00 w Sali Lustrzanej w Nowym Zamku w Parku Żywieckim zapraszamy na uroczystą Inaugurację Nowego Roku Akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego.

Podczas uroczystości nowi Studenci UD odbiorą indeksy, a wykład inauguracyjny pt. "Pod napięciem" poprowadzi popularyzatorka nauki - Pani Sonia Myczkowska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Inauguracji Studentów UD w Żywcu wraz z Rodzicami.

Zapisy na zajęcia UDŻ w roku akademickim 2016/2017

 

Jeśli chcesz zostac studentem Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu w roku akademickim 2016/2017, zapisz się już teraz. W nowym roku akademickim młodzi studenci wezmą udział w 10 nowych wykładach z różnych dziedzin nauki oraz w licznych warsztatach.

Nie wahaj się i zarezerwuj miejsce już teraz.

 


czytaj więcej o Zapisy na zajęcia UDŻ w roku akademickim 2016/2017

Uroczysta Inauguracja CUD już po raz szósty!

15 października 2016 r. uroczystą Inauguracją i widowiskowym wykładem rozpoczęliśmy szóstą edycję Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

czytaj więcej o Uroczysta Inauguracja CUD już po raz szósty!

Uroczystość Zakończenia Roku Akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

4 czerwca br. w sali konferencyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu odbyło się zakończenie czwartej edycji Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez Wydział Zamiejscowy w Żywcu pod patronatem Burmistrza Antoniego Szlagora.

czytaj więcej o Uroczystość Zakończenia Roku Akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu

Dzień Dziecka z WSB w Żywcu

1 czerwca na błoniach żywieckiego amfiteatru odbyły się miejskie obchody Dnia Dziecka w Żywcu pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Antoniego Szlagora.

czytaj więcej o Dzień Dziecka z WSB w Żywcu

 

Nasi partnerzy