Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Artykuły

Instrumenty świata

W dniu 13 maja 2017 roku odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu.

Podczas zajęć dr inż. Łukasz Wróblewski opowiedział dzieciom o licznych instrumentach przywiezionych osobiście z różnych państw świata oraz o ich ciekawych funkcjach jakie pełnią w określonej kulturze.

czytaj więcej o Instrumenty świata

Magnetyzm - magia przyciągania

W dniu 22.04.2017  roku w ramach wykładów Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu, Pani mgr Marta Koplejewska przeniosła nas do świata fizyki prowadząc wykład pt. "Magnetyzm - magia przyciągania".

czytaj więcej o Magnetyzm - magia przyciągania

Warsztaty "Muzyczna galaktyka talentow"

W dniu 22.04.2017 roku odbyły się ostatnie warsztaty w ramach ogólnopolskiego programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pt. "Muzyczna Galaktyka Talentów", prowadzone przez Panią mgr Katarzynę Kiwior.

czytaj więcej o Warsztaty "Muzyczna galaktyka talentow"

Pełnych spokoju Świąt Wielkiej Nocy w gronie Bliskich

Pełnych spokoju Świąt Wielkiej Nocy w gronie Bliskich, wiosennego optymizmu i prawdziwej radości,

żywczą Władze i Społeczność Akademicka

Wydziału Zamiejscowego w Żywcu

Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Owady dla odważnych - biolabolatorium

W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbyły się kolejne warsztaty w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu pt. "Owady dla odważnych - biolabolatorium", które poprowadziła Pani Wiktoria Badura

Dzieci poznały wiele ciekawostek i informacji dotyczących najmniejszych stworzeń. Mali Studenci przyjrzeli się z bliska kilku gatunkom owadów i ich zachowaniu. 

 

czytaj więcej o Owady dla odważnych - biolabolatorium

Warsztaty "Lego - laboratorium kreatywnosci"

W dniu 05.04.2017 odbyły się kolejne warsztaty "Lego - labolatorium kreatywności", prowadzone przez Panią Iwonę Sadza w ramach Uniwersytetu Dziecięcego. W trakcie zajęć dzieci konstruowały z klocków pająka w taki sposób, aby wykonywał ich polecenia, np. omijał przeszkody.


czytaj więcej o Warsztaty "Lego - laboratorium kreatywnosci"

Strachy i straszki, czyli gdzie w Polsce mieszkają legendarne stwory

 

25 marca 2017 r. odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu pt. "Strachy i straszki, czyli gdzie w Polsce mieszkają legendarne stwory"

czytaj więcej o Strachy i straszki, czyli gdzie w Polsce mieszkają legendarne stwory

Odlotowe warsztaty o powietrzu

W dniu 1 marca 2017 roku w ramach projektu „Galaktyka talentów – Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odbyły się  drugie "Odlotowe warsztzty o powietrzu", które poprowadził mgr inż. Michał Szydłowski.

 


czytaj więcej o Odlotowe warsztaty o powietrzu

Ekipa Pana Korka "Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni"

W dniu 25 lutego 2017 roku odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu pt. "Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni". Pan Korek i jego ekipa wkroczyli do kuchni. Wykorzystali urządzenia i powszechnie dostępne produkty, ukazując nieznane nam ich właściwści fizyczne i chemiczne.

czytaj więcej o Ekipa Pana Korka "Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni"

 

Nasi partnerzy