Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

Ekonomia

EkonomiaAtuty studiów:

 

 - praktyczna wiedza z zakresu ekonomii, w tym rynków i produktów finansowych,

 - zajęcia z praktykami (ekspertami finansowymi, bankowcami, menedżerami rynku ubezpieczeń),

 - specjalność rachunkowość i podatki w ujęciu księgowego,

 - warsztaty przygotowujące do pracy w bankowości, ubezpieczeniach, działach księgowych i finansowych przedsiębiorstw,

 - dla zainteresowanych praktyki w środowisku pracy.

 

 

 

Sprawdź ofertę studiów dofinasowanych "Wsparcie na starcie"

 

Specjalności:

Wybierz studia

 

Rachunkowość i podatki

Zapisz się - studia stacjonarne Zapisz się - studia niestacjonarne

 

Bankowość i ubezpieczenia

Zapisz się - studia stacjonarne Zapisz się - studia niestacjonarne

Doradztwo finansowe

Zapisz się - studia stacjonarne Zapisz się - studia niestacjonarne

 

Ekonomia menedżerska

Zapisz się - studia stacjonarne Zapisz się - studia niestacjonarne

 

 

Ekonomista to zawód uniwersalny. Wszechstronna wiedza ekonomiczna przydatna jest wszędzie tam, gdzie zarządza się ludźmi, finansami czy dobrami materialnymi. Wiedza i umiejętności absolwenta ekonomii są przydatne do pracy w instytucjach i organizacjach gospodarczych w charakterze specjalisty, na stanowiskach niższego i średniego szczebla kierowniczego, a także stanowiskach analitycznych i operacyjnych, w agencjach konsultingowych, instytucjach typu non - profit, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Absolwent ekonomii w WSB posiada wiedzę:

 

- z zakresu teoretycznych podstaw ekonomii, narzędzi, szczególnie matematycznych i informatycznych, empirycznych zastosowań analizy ekonomicznej i wiedzy z innych dziedzin, potrzebnych w pracy zawodowej ekonomisty,
- ogólnohumanistyczną o charakterze interdyscyplinarnym, poszerzającą wiedzę ekonomiczną o pojęcia z zakresu socjologii, polityki, historii gospodarczej i in.

 

a także umiejętności:

 

- trafnego formułowania problemów ekonomicznych i ich rozwiązywania w trakcie pracy indywidualnej i zespołowej,
- wykorzystywania analiz ekonomicznych,
- swobodnego posługiwania się narzędziami informatycznymi, niezbędnymi w pracy zawodowej ekonomisty,
- samodzielnego projektowania przedsięwzięć finansowych.

 

Posiada znajomość języka obcego w stopniu umożliwiającym posługiwanie się terminologią ekonomiczną. Cechuje się etyczną i społeczną odpowiedzialnością zawodową. Jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia i samokształcenia.

 

Kierunek ekonomia uzyskał pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej.


Gdzie szukać pracy?

 

"W Polsce, nazywanej centrum księgowym Europy, cały czas rośnie popyt na finansistów. Zarobki tej grupy zawodowej w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły średnio o połowę."

Gazeta Praca, 06.10.2008 r.

 

Ekonomia, to obszar zawodowy, który w Raporcie „Foresight kadr nowoczesnej gospodarki" przygotowanym na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości uplasował się w ścisłej czołówce tzw. zawodów przyszłościowych. Ekonomiści znajdują pracę w każdej dziedzinie gospodarki. Na absolwentów kierunku czeka praca między innymi w:

bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych, biurach maklerskich, funduszach inwestycyjnych, biurach projektowych, przedsiębiorstwach budowlanych, firmach developerskich, instytucjach pośredniczących w obrocie nieruchomościami, firmach konsultingowych w zakresie zagadnień inwestycyjnych oraz gospodarki nieruchomościami, biurach rachunkowych, działach finansowych, księgowych.

Uzyskiwany tytuł:

licencjat (6 semestrów),

 

Tryb studiów:

studia I stopnia, stacjonarne oraz niestacjonarne

Rachunkowość i podatki

 

Rachunkowość i podatki studia WSB

Absolwenci specjalności Rachunkowość i podatki mają możliwość zatrudnienia na stanowiskach związanych z księgowością i finansami w przedsiębiorstwie jako: księgowi, pracownicy działów finansowych, zajmujący się finansami firmy oraz pozyskujący środki na jej rozwój, analitycy finansowi, doradcy inwestycyjni, biegli rewidenci (po spełnieniu odpowiednich wymagań).

 

czytaj więcej o Rachunkowość i podatki

Bankowość i ubezpieczenia

Bankowość i ubezpieczenia - studia wsbCelem specjalności Bankowość i ubezpieczenia jest wykształcenie specjalistów dysponujących merytoryczną oraz praktyczną wiedzą z zakresu usług finansowych - w zakresie bankowości i ubezpieczeń. Wiedza i umiejętności praktyczne nabyte w trakcie studiów pozwalają absolwentom tej specjalności na podjęcie pracy w bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych, biurach maklerskich, funduszach inwestycyjnych, wydziałach finansowych administracji rządowej i samorządowej. Absolwenci przygotowani są także do zajmowania stanowisk analitycznych wymagających umiejętności oceny ryzyka.

czytaj więcej o Bankowość i ubezpieczenia

Ekonomia menedżerska

Ekonomia menedżerskaStudia na specjalności ekonomia menadżerska mają charakter interdyscyplinarny, łączą w sobie wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonowania współczesnej gospodarki z zagadnieniami związanymi z zarządzaniem przedsiębiorstwami komercyjnymi i instytucjami publicznymi.

 


czytaj więcej o Ekonomia menedżerska

 

Nasi partnerzy

Specjalności

Studia I stopnia licencjackie

 

Rachunkowość i podatki


Bankowość i ubezpieczenia


Doradztwo finansowe


Ekonomia menedżerska