Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Google to nie wszystko - ukryte zasoby internetu

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Góniczej zaprasza na warsztaty, na których będzie można zapoznać się z bazami edukacyjnymi, które zawierają zweryfikowane pod względem merytorycznym informacje, przydatne nauczycielom i godne polecenia uczniom.

Internet stanowi przestrzeń, w której każdy użytkownik znajdzie nieograniczoną ilość informacji na każdy temat. Ze względu na swoje specyficzne cechy, takie jak dostępność, łatwość przetwarzania informacji i jej archiwizacji, stanowi ważne źródło preferowane przez nauczycieli i uczniów. Okazuje się jednak, że Google to nie wszystko, a dostępne poprzez popularną wyszukiwarkę informacje stanowią tylko niewielki wycinek nieograniczonych zasobów dostępnych w sieci. Problem polega na dostępie i wyborze informacji o odpowiedniej jakości, tym bardziej, że współcześnie jedną z najważniejszych umiejętności oczekiwanych w społeczeństwie informacyjnym jest wartościowanie informacji.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają wybrane repozytoria, wydawnictwa instytucji naukowych, wydawnictwa towarzystw naukowych i think tanków, wyszukiwarki i bazy danych. Każdy uczestnik zapozna się zarówno z bazami bibliograficznymi, pełnotekstowymi, jak i hybrydowymi. Mowa będzie również o serwisach i repozytoriach udostępniających polskie publikacje (wiarygodne i naukowe) bezpłatnie w sieci.

Warsztaty przeprowadzą specjalistki z zakresu informacji naukowej: mgr Marta Bednarczyk i mgr Anna Suchecka, reprezentujące Bibliotekę Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Warsztaty odbędą się w dniu 24 lutego 2015 r. o godz. 16:15 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Cieplaka 1c. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne i potwierdzone certyfikatem.

Uwaga! Ponieważ seminarium będzie odbywało się w pracowni komputerowej liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

 

Szczegółowe informacje:

 

dr Danuta Morańska

dmoranska@wsb.edu.pl

 

mgr inż. Krzysztof Orzechowski

korzechowski@wsb.edu.pl

 

tel. 32 295 93 65

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy