Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Galaktyka Talentów - innowacyjny projekt Uniwersytetów Dziecięcych WSB z dotacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Galaktyka Talentów – innowacyjny projekt sieci Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesów w Dąbrowie Górniczej otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy (UMO). Zwycięska propozycja Uczelni to projekt adresowany do wszystkich interesujących się nauką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata oraz rozwojem własnym.

Uczestnikami Galaktyki Talentów są m.in. dzieci uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Spotkania odbywać będą się na terenie Wydziałów Zamiejscowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Żywcu oraz Cieszynie.

 

Galaktyka Talentów obejmuje także cykl warsztatów tematycznych dla dzieci z gmin wiejskich oraz małych miast (do 50 000 mieszkańców): Bobrowniki, Mierzęcice, Psary, Czeladź, Ożarowice, Zawiercie, Ogrodzieniec, Łazy, Myszków. W ten sposób Uczelnia chce ułatwić dzieciom i młodzieży dostęp do atrakcyjnej oferty edukacyjnej i wykładowców akademickich.

 

Zajęcia w ramach zwycięskiego projektu zakładają realizację interaktywnych wykładów, aktywizujących warsztatów i praktycznych zajęć laboratoryjnych z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe: Tropiciele Nauki (dzieci w wieku 6-8 lat), Młodzi Naukowcy (9-12 lat), Pasjonaci Innowacji (13-16 lat).

 

Projekt realizowany będzie przez pracowników naukowo-dydaktycznych posiadających doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć popularyzujących naukę wśród dzieci i młodzieży. Program kształcenia młodych studentów w ramach Galaktyki Talentów oraz merytoryczna zawartość zajęć opiniowana jest przez specjalnie powołany Zespół Ekspertów.

 

***


Do ministerialnego programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy wpłynęło kilkaset wniosków. W wyniku merytorycznej analizy 65 projektów otrzymało rekomendacje do dofinansowania. Inicjatywa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzyma ministerialne wsparcie w wysokości 40 000 zł.

 

Sieć siedemnastu Uniwersytetów Dziecięcych WSB jest największą tego typu inicjatywą w Polsce. Popularnonaukowe zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6-12 lat kształcą ciekawość badawczą młodych studentów, chęć rozwijania pasji i zainteresowań, a także popularyzują ideę ustawicznego kształcenia.


Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zrzeszone są  Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Uniwersytetów Dziecięcych. Prodziekan WSB ds. Kształcenia Ustawicznego – Dominik Penar jest Wiceprezesem Organizacji.

 

 /asz, 20.12. 2016/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy