Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Ekspansja biznesowa i budowa pozycji konkurencyjnej na rynkach zagranicznych - Komisja RIG

W ramach działalności Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działająca przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach w dniu 17 maja 2016 r. w siedzibie RIG odbyło się spotkania pt. "Ekspansja biznesowa i budowa pozycji konkurencyjnej na rynkach zagranicznych".


Spotkanie adresowane było zarówno do Członków Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem, jak również do przedsiębiorców działających w katowickiej RIG.

 

W ramach wydarzenia, które stało się okazją do wymiany doświadczeń w zakresie ekspansji przedsiębiorstw na rynki zagraniczne, o wyzwaniach i potencjale działań w tym obszarze opowiedzili m.in.:


  • Pietro Vinci – Prezes Włoskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Polsce, założyciel  spółki doradczej VINCI & VINCI
  • Yajia Lin-Iwanejko – Prezes Polsko- Chińskiego Centrum Biznesu i Kultury w Warszawie
  • Szymon Wcisło -  właściciel, Qarcata Group (specyfika rynku rumuńskiego)
  • Przemysław Grzywa -Wiceprzewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych PrzedsiębiorcówYES for Europe, Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach

W ramach posiedzenia komisji wystąpienie z zakresu etyki i savoir-vivru w biznesie międzynarodowym zaprezentowała  Sonia Szymczak, prawnik, wieloletnia stewardessa Etihad Airways. Z kolei o internacjonalizacji jako kluczu do sukcesu organizacji mówili: dr Marcin Lis, Wiceprzewodniczący Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działającej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach  i dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Transferu Technologii w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


 

Obradom Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działająca przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach przewodniczy JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

 

SYLWETKI PRELEGENTÓW:

 

 

Pietro Vinci - Prezes Włoskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Polsce, założyciel  spółki doradczej VINCI & VINCI. Od 1999 r. prowadzi działalność w Polsce. Adwokat, studia prawnicze ukończył w roku 1988 na Uniwersytecie w Bari. Następnie po ukończeniu aplikacji adwokackiej został wpisany jako adwokat (avvocato) na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Taranto (Włochy).  W Polsce wpisany na listę zagranicznych prawników prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach.

 

Yajia Lin-Iwanejko - Prezes Polsko-Chińskiego Centrum Biznesu i Kultury, przebywa w Polce od 1988 roku,  jest absolwentem AGH w Krakowie, Wydziału Zarządzania Przemysłem z tytułem magister inżynier. W czasie 27 lat pobytu w Polsce współpracowała z Chińskim Ministerstwem Węglowym, Chińską Ambasadą, Liniami Lotniczymi Air China, Xi An Import-Export, Impexmetalem. Aktualnie jest dyrektorem zagranicznym Miasta Hangzhou, posiada również dyplom ambasadora przedsiębiorczości kobiet.

 

Przemysław Grzywa - Wiceprezes Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców (YES for Europe), Wiceprzewodniczący Forum Młodych przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Członek Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy, której misją jest wspieranie współpracy gospodarczej na linii Polska – Stany Zjednoczone. Stypendysta programu stażowego w USA „International Visitors Leadership Program” ufundowanego przez Departament Stanu USA.

 

Szymon Wcisło, Prezes Zarządu Qarcata Polska sp. z o.o. Specjalizuje się w doradzaniu polskim przedsiębiorcom zainteresowanym ekspansją na rynek rumuński. Operator marki Romania Expo. Od wielu lat pomaga polskim kontrahentom założyć firmę lub oddział
w Rumunii, wspierając ich w wyborze najodpowiedniejszej formy działalności gospodarczej w tym kraju, buduje sieci dystrybucyjne, prowadzi analizy rynku.

 

Sonia Szymczak – prawnik w Etihad Airways – linii lotniczych będących narodowym przewoźnikiem w Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pasjonatka podróży i obcych kultur, które analizuje pod kątem różnic zachowań w środowisku biznesowym

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy