Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dzień z technologią

Nowoczesne technologie, zastosowanie szybkich łącz, bezpieczeństwo i legalność działań w Internecie, a także możliwości, jakie daje nam wykrywacz kłamstw, były tematem czwartego dnia Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej.

Świat zmienia się z prędkością błyskawicy, a my musimy starać się za nim podążać. - Przeżywa gatunek nie najmocniejszy, nie najinteligentniejszy, ale taki, który najlepiej przystosowuje się do zmian - cytował Karola Darwina Adam Suliga, wykładowca WSB, ekspert Polskiej Izby Handlu oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Podczas wykładu „Jak wykorzystać nowoczesne technologie, by firma działała skutecznie” uczestnicy poznali innowacyjne narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu.


Dr inż. Maciej Rostański, kierownik Katedry Informatyki WSB, zaprezentował podstawowe własności kanałów komunikacyjnych w sieci. Wykład, skierowany do odbiorców bez doświadczenia informatycznego, miał na celu pomoc słuchaczom w wybraniu najlepszego łącza do użytku domowego.


Kolejnym ważnym tematem podczas dnia poświęconego technologii było zagadnienie legalność działań i bezpieczeństwa użytkowników w sieci Internet. Podczas wykładu, który wygłosił dr inż. Krystian Mączka, wykładowca WSB oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, specjalista w zakresie przestępczości teleinformatycznej, poruszone zostały tematy piractwa komputerowego, oszustw internetowych oraz złośliwego oprogramowania.


Na pytania, czy można oszukać wariograf oraz jak wykorzystać go do celów biznesowych odpowiedział uczestnikom wykładu „Co wykrywa wykrywacz kłamstw?”  dr Michał Gramatyka, adiunkt w Katedrze Prawa i Administracji WSB, prawnik, kryminalistyk. Z kolei Krzysztof Orzechowski, wykładowca WSB, specjalista ds. systemów informatycznych, przybliżył słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku techniki pracy z tabletem.


W ramach czwartego dnia Festiwalu Nauki odbył się również specjalny wykład dla studentów z zagranicy. Prelekcję o demokracji we współczesnym świecie wygłosił dr Cheikh Gueye, filozof z Międzynarodowej Akademii Filozofii w Księstwie Liechtenstein.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy