Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii WSB prof. Wiesławowi Banysiowi

Rektor i Senat Akademii WSB mają zaszczyt zaprosić na uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii WSB Panu Profesorowi Wiesławowi Banysiowi. Uroczystość odbędzie się 28 maja 2018 r. o godz. 11.00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej (Plac Wolności 1).

Promotorem Doktoratu jest prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość uświetni recital artysty Kuby Badacha oraz występ Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”.

 

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w uroczystości do dnia 25 maja 2018 r. poprzez stronę: wsb.edu.pl/gala.


Prof. Wiesław Banyś od 2015 roku jest członkiem zarządu European University Association – stowarzyszenia zrzeszającego uniwersytety, krajowe konferencje rektorów oraz sieci szkół wyższych z 47 krajów, wiceprzewodniczącym Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2008-2016 Rektor Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2008–2012 przewodniczył Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP), a od 2012 do 2016 roku – Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA). Za swoją pracę naukową i organizacyjną w 2014 roku został uhonorowany najwyższą godnością akademicką – tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Od wielu lat jest zaangażowany w prace na rzecz rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego, zarówno w Polsce, jak i w Europie. 


Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w Akademii WSB

 

Nasi partnerzy